Головна Без категорії Путін «зовсім не зацікавлений в припиненні вогню» проти України. Очільник МЗС Литви...

Путін «зовсім не зацікавлений в припиненні вогню» проти України. Очільник МЗС Литви розповів, як ефективніше...

11
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив Радіо Свобода, що Путін не ставиться серйозно до припинення вогню в Україні та закликає до жорсткіших санкцій.

Також литовський міністр пояснює рішення Вільнюса подати позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН через організований потік мігрантів до ЄС.

Про це читайте в інтерв’ю Кястутіса Будріса для Радіо Свобода.

«Сильніший тиск на Москву»Чи справді президент Росії Володимир Путін готовий до припинення вогню у війні проти України? Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс так не вважає.

В інтерв’ю Радіо Свобода Будріс сказав, що, судячи з позиції Путіна щодо завершення найбільшої та найсмертоноснішої війни в Європі з часів Другої світової, «він зовсім не зацікавлений ані в припиненні вогню, ані в справжніх мирних переговорах».

«Єдиний інструмент, який він уміє використовувати, – це жорстока сила, терор і тиск», – каже Будріс.

Інтерв’ю з міністром відбулося того ж дня, коли президент США Дональд Трамп розмовляв з Путіним. Двогодинна телефонна розмова завершилася закликом негайно розпочати переговори про припинення вогню. Хоча коментарі російського лідера після розмови зсунули часові рамки для цього процесу. Путін заявив, що зусилля «загалом на правильному шляху».

З моменту вступу на посаду Трамп неодноразово обіцяв припинити війну. Американські дипломати на початку цього року домовлялися про часткові угоди про припинення вогню, що охоплюють Чорне море та цивільну інфраструктуру. Але нічого з цього не вийшло.

Трамп все ще прагне зустрітися з Путіним особисто, щоб потенційно укласти угоду. Прихильно відгукуючись про зусилля США, Будріс зауважив, що, на його думку, може знадобитися сильніший тиск на Москву.

«Якщо ми не зможемо досягти припинення вогню – це свідчитиме, що всі дипломатичні зусилля, справедливо докладені адміністрацією Трампа протягом цих місяців, були безрезультатними», – сказав він.

«А це означає, що ми повинні запровадити інший пакет наших інструментів для досягнення припинення вогню, а потім миру. Це інструменти тиску з додатковими санкціями та додатковою підтримкою України», – вважає литовський міністр.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс

Після переговорів Трамп зазначив, що наразі він не готовий підписувати нові санкції. Європа їх уже погодила 20 травня.

Тим часом республіканський законодавець США та близький союзник Трампа Ліндсі Грем запропонував запровадити 500-відсоткові тарифи на країни, які купують російську нафту.

Ми повинні зупинити основні надходження до бюджету Росії та їхнього військового апарату

Кястутіс Будріс

Будріс погоджується з тим, що фокус щодо обмежень російського газу може змусити Москву дійсно почати рухатися до мирного врегулювання.

«Ми повинні зупинити основні надходження до бюджету Росії та їхнього військового апарату, джерело яких – у експорті газу, нафти та скрапленого природного газу», – заявив міністр.

ЄС не зміг запровадити жорсткі енергетичні санкції проти Кремля протягом останніх двох років, незважаючи на розмови про скорочення. Європейський імпорт російського скрапленого природного газу фактично зріс у 2024-му (порівняно з попередніми роками).

Угорщина заявила, що накладе вето на всі види секторальних санкцій проти Росії. Європейська комісія натомість запропонувала поступово вивести російський газ із ринку ЄС. Повною мірою це має набути чинності приблизно до кінця 2027 року.

Суд проти Білорусі та відповідальність за злочиниБудріс пояснив, чому 19 травня Вільнюс вирішив подати позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН, звинувативши Мінськ в організації масштабного незаконного переправлення мігрантів до Литви.

Воно розпочалося ще у 2021 році, коли режим Лукашенка почав приваблювати мігрантів, зокрема з Афганістану, Іраку, Сирії та Ємену, до Білорусі та змушувати їх перетинати кордони країн Європейського союзу, зокрема Латвії, Литви та Польщі.

Хоча всі три країни посилили прикордонний контроль, а Європейський союз запровадив санкції проти Мінська за цю практику, Вільнюс наразі пішов ще далі, сказав Будріс.

«З білоруського боку вони повторюють спроби повернутися до цієї практики. Ось чому потрібна відповідальність», – сказав він.

За словами Будріса, юридичний шлях також діє як стримувальний фактор, оскільки «інакше в майбутньому такі дії повторять інші».

«І саме тому Росії тепер дозволено переписувати історію та розповідати іншу історію про радянські злочини, – каже міністр. – Це тому, що радянські злочини ніколи не були передані до спеціального трибуналу. Їхніх виконавців ніколи не звинувачували та не засуджували, на відміну від нацистських режимів», – сказав він.




реклама у Нововолинськ