Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
У 2007-му земельну ділянку на вулиці Даньшина надали в постійне користування Міністерству оборони. У 2018 році Західне управління капітального будівництва Міноборони й будівельна фірма уклали інвестиційний договір.
Тепер же прокурори судяться із забудовником – мовляв, 10% для військових занадто мало. Кажуть, що укладений інвестиційний договір має ознаки договору про спільну діяльність. А це вже розподіл квартир порівну.
«ТОВ «Орбітабуд» безпідставно набуло у власність майно у вигляді 40% від загальної площі квартир, що з урахуванням чинного на момент укладення договору законодавства мала отримати держава для заселення військовослужбовців ЗСУ. Таким чином, ТОВ «Орбітабуд» зобов’язане повернути державі в особі Міністерства оборони України безпідставно набуте майно», – зауважив прокурор Валентин Солод.
Читати ще: Не домовилися: володимирська фабрика судиться із Нововолинським ливарним заводом через 10 мільйонів
От тільки квартири в будинку вже попродавали людям. Ті добросовісно їх купили й тепер ніби в заручниках такої ситуації.
Прокурори кажуть: у подібних випадках, якщо неможливо повернути квартирами, то потрібно відшкодувати їхню вартість. Зауважують, що забудовник звів більше поверхів, ніж планував.
«Збудовано всупереч експертно-кошторисній документації, що погоджена експертним звітом, не дев’ять поверхів, а десять. В акті розподілу включено лише 108 квартир. Фактично відповідач у відзиві до позовної заяви надав докази про те, що збудовано 120 квартир. Тобто 12 квартир не включено навіть за умовами цього спірного договору в частку 10%. Цей факт уже є підставою для визнання недійсними таких актів розподілу», – пояснював суду заступник керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Назарій Довган.
Представник будівельної фірми переконував, що укладений договір цілком законний. Мовляв, Управління капітального будівництва Міноборони шукало саме інвестора. А те, що добудували ще один поверх, – то з нього готові передати державі 10%.
Що цікаво: багатоквартирний будинок зводили не один день. Тобто досі Міноборони і правоохоронців усе влаштовувало?
«Хочу звернути увагу, що сім років минуло з моменту укладення договору. Тобто сім років державні органи, зокрема Міністерство оборони, знали про існування цього будівництва. Жодних проблем ні в кого не було. Усі виконували умови договору й претензій одне до одного не мали», – акцентував представник будівельної фірми Денис Деркач.
Прокурор зауважив, що держава, окрім того, що надала забудовнику земельну ділянку, ще й вкладала бюджетні гроші у проєктно-технічну документацію – 700 тисяч гривень. Представник забудовника каже, що гроші повернули, тож забудовник нічого державі не винен.
«Фактично витрати держави на будівництво її будинку складають нуль гривень. Немає жодного доказу, що свідчить про інше. Але отриманий прибуток держави, тобто Управління капітального будівництва, що є структурним підрозділом Міністерства оборони, складає близько 7,5 мільйона гривень. Відповідний прибуток отримує і мій довіритель. Це якраз відповідає тим умовам, що передбачені для інвестиційного договору», – додав представник будівельної фірми.
Читати ще: Забудовник не сплатив у бюджети двох волинських громад 7 мільйонів. На нього подали до суду
Чи погоджували такий договір із Міністерством оборони, чи просто Управління капітального будівництва Міноборони чинило на власний розсуд? Схоже, про це ніхто вже не дізнається. Забудовник витребовував документи до 2018 року, що передували будівництву. Втім Головне управління військової юстиції Міноборони дало відповідь – знищили документи за 10 років. Нібито через російську загрозу.
Але навіть тих 10% квартир Міноборони досі не отримало. Представник забудовника каже: готові передати, навіть були акти розподілу. Мовляв, Міноборони ухиляється від отримання квартир у власність.
Прокурор пояснив, що Управління капітального будівництва Міноборони обстежило квартири – їх облаштування не відповідало вимогам. А люди, які вже встигли купити квартири, залишаться зі своїм житлом.
«Вимогу про визнання договору недійсним не заявлено, оскільки це не відповідає суспільному інтересу: будинок уже збудовано, є добросовісні покупці, які заселилися, так само і військовослужбовці. З урахуванням цього ми заявили позовну вимогу щодо внесення змін до договору для приведення його у відповідність до вимог законодавства. Це дозволить захистити інтереси держави та військовослужбовців», – резюмував заступник керівника Волинської спеціалізованої прокуратури Назарій Довган.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу