“Національна поліція України відкрила два кримінальні провадження у справі про можливе шахрайство під час збору благодійних коштів для лікування Назарія Гусакова, який стверджував, що потребує дорогих препаратів для боротьби зі спінальною м’язовою атрофією. Справу порушено після того, як у червні в соцмережах і месенджерах зʼявились повідомлення про відсутність звітності щодо отриманих коштів. Відомі журналісти та”, — повідомляє: ua.news
Національна поліція України відкрила два кримінальні провадження у справі про можливе шахрайство під час збору благодійних коштів для лікування Назарія Гусакова, який стверджував, що потребує дорогих препаратів для боротьби зі спінальною м’язовою атрофією.
Справу порушено після того, як у червні в соцмережах і месенджерах зʼявились повідомлення про відсутність звітності щодо отриманих коштів. Відомі журналісти та лідери думок, які активно підтримували збір, почали вимагати пояснень.
Слідство встановило, що для збору коштів використовувалися щонайменше чотири фінансові установи та цифрові сервіси. Провадження відкрито за статтями ККУ: ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом).
Правоохоронці ідентифікують коло осіб, які могли постраждати, а також перевіряють ймовірну причетність інших до можливих незаконних схем. Триває досудове розслідування.
Раніше ми писали, що ж урналістка Ольга Худецька заявила , що активіст Назарій Гусаков, який хворіє на спінальну м’язову атрофію ( СМА), вимагав пожертви від поранених військових та «торгував знайомствами».