Джерело: tsn.ua
Робота ППО на Київщині. / © Київ Оперативний
Росія підвищує швидкість ударних дронів, а отже українським дронам-перехоплювачам стає дедалі складніше з ними впоратись. Вихід — власне виробництво малих зенітних ракет і розвиток багаторівневої системи протидії.
Про це заявив фахівець із радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі Українського Радіо.
За словами Храпчинського, Росія вдосконалює атаки дронами “Герань-2” і готується масово використовувати високошвидкісні версії, що знижує ефективність дронів-перехоплювачів.
“Наші дрони можуть бути малоефективними, якщо ворог системно збільшуватиме швидкість”, — зазначив він.
Храпчинський закликає зосередитись на створенні власних малих зенітних ракетних комплексів, які здатні збивати дрони на середніх і великих висотах. Такі ракети, за його словами, недорогі — до 10 тисяч доларів за одиницю, але потребують стратегічного бачення і фінансування.
“Малі ракети — це не дороговартісна зброя. Але без системного підходу ми можемо відстати від противника, який уже впроваджує ШІ й візуальну навігацію”, — наголосив експерт.
Він також пояснив, що ворог адаптується до українських мобільно-вогневих груп, які збивають “шахеди” на малій висоті. У відповідь РФ підіймає дрони вище та покращує їхню автономність, зокрема за допомогою візуальної навігації й мобільного зв’язку.
На думку Храпчинського, ефективна протидія можливе лише за умов багаторівневого захисту. Йдеться про поєднання:
- засобів радіоелектронної боротьби,
- дронів-перехоплювачів,
- гармат і класичних ППО,
- а також залучення авіації — зокрема гелікоптерів і F-16.
“Комплексний підхід унеможливлює дії з боку ворога, тому що йому буде складно розуміти, куди просуватись”, — додав Храпчинський.
Окрему увагу, за його словами, слід приділити ударам по місцях запуску дронів — і в цьому напрямі Україна вже розробляє балістичне та крилате озброєння.
Раніше співзасновник Центру підтримки аеророзвідки Ігор Луценко розповів, що найближчі місяці можуть принести зміну тактики з боку РФ — акцент зміститься з ракетних обстрілів на масовані атаки дронами.