Головна Без категорії Мер Дніпра заявив, що був у розстрільному списку вбивці Фаріон. У МВС...

Мер Дніпра заявив, що був у розстрільному списку вбивці Фаріон. У МВС відреагували

17
0

Джерело: www.volynnews.com

Міський голова Дніпра Борис Філатов звернувся до керівника Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка з приводу того, що в телефоні підозрюваного у вбивстві мовознавиці й громадської діячки Ірини Фаріон В’ячеслава Зінченка виявили, зокрема, й досьє на нього.

Про що стало відомо під час судового засідання 26 червня 2025 року, інформує Суспільне.

У своєму офіційному зверненні, яке розміщено у Telegram-каналі, Філатов зазначив, що файли з досьє на нього, а ще на Сергія Стерненка та Геннадія Корбана, які виявили в телефоні Зінченка, свідчать про те, що «було складено певний список громадян України, які підлягали фізичному знищенню. І, як виявилося, до цього переліку внесено також і мене».

Далі мер Дніпра навів хронологію подій: від самого вбивства Фаріон, яке сталося 19 липня 2024 року, до встановлення невідомими у березні 2025 року камери відоспостереження недалеко від його будинку та замаху на Стерненка 1 травня 2025-го. Він зазначив, що аналізуючи всі ці події, очевидним є висновок, що вони пов’язані між собою, і що з огляду на це працівники МВС мали б попередити про наявність досьє на нього у телефоні Зінченка.

Читати ще: До вбивства Ірини Фаріон готувалися мінімум місяць, – джерела

У Міністерстві внутрішніх справ України відреагували на заяви Бориса Філатова.

У відомстві вважають неприпустимим використання чутливих тем, пов’язаних із безпекою громадян, для створення маніпуляцій, провокацій та використання у власних політичних цілях.

Факти залишаються незмінними, їх перевірили слідство Національної поліції України та прокурори в цьому кримінальному провадженні.

На момент першого брифінгу щодо затримання підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон (липень 2024 року) імʼя Бориса Філатова не фігурувало в матеріалах кримінального провадження.

Єдина зафіксована на той час активність підозрюваного стосувалася окремих публічних осіб, зокрема згадуваного під час брифінгу народного депутата, на якого було зібрано інформацію про місце проживання та членів сімʼї.

Інформацію про те, що підозрюваний вводив у пошукових системах прізвище Бориса Філатова, було встановлено пізніше – уже під час поглибленого аналізу його цифрових слідів під час подальших процесуальних дій.

У результаті всебічного опрацювання отриманої інформації слідство Національної поліції не виявило жодних ознак підготовки до вчинення злочинів стосовно зазначеної особи. Відсутні будь-які матеріали, які свідчили б про реальну загрозу його життю чи здоров’ю.

«Наголошуємо: Національна поліція діє суто у правовому полі і спирається на факти, отримані в межах досудового розслідування. Закликаємо окремих політиків утриматися від поширення суб’єктивних оцінок, які можуть дезінформувати суспільство і створювати ілюзію подвійних стандартів, яких насправді не існує. Єдиний стандарт, на який опирається слідство Національної поліції, – це Закон, – наголосили в МВС. – Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція залишаються відкритими до комунікації, але категорично засуджують спроби тиску на слідство або маніпулювання громадською думкою з використанням безпекових питань. Основним та єдиним критерієм для наших дій є безпека громадян і дотримання українського законодавства».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ