Головна Без категорії США призупиняють частину поставок зброї до України: наслідки

США призупиняють частину поставок зброї до України: наслідки

33
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

США призупиняють постачання деякої зброї, яку раніше обіцяли Україні за адміністрації попереднього президента Джо Байдена, після того як Пентагон виявив, що американські запаси надто знизилися.

У Кремлі привітали таке рішення.

Міністерство оборони України заявило, що його не інформували про зупинку і уточнює статус поставок.

А Міністерство закордонних справ запросило на розмову тимчасового повіреного у справах США в Україні.

Які це може мати наслідки?

У Вашингтоні вирішили «поставити інтереси Америки на перше місце» після того, як Міністерство оборони США провело перегляд військової підтримки, яку США надають іншим країнам світу, йдеться у заяві речниці Білого дому Анни Келлі.

«Сила Збройних сил Сполучених Штатів залишається беззаперечною – просто запитайте Іран», – сказала Келлі, маючи на увазі недавні бомбардування та ракетні удари США по ядерних об’єктах Ірану.

Заява Келлі прозвучала після того, як американський чиновник, який побажав залишитися анонімним, повідомив виданню Politico, що, згідно з результатами перевірки Пентагону, запаси деяких раніше обіцяних видів озброєння є надто низькими, тому очікувані поставки цих видів озброєння не будуть здійснені.

За повідомленнями Politico та інших американських ЗМІ, серед видів озброєння, які затримуються: ракети для систем ППО Patriot, високоточна артилерія, ракети Hellfire. Білий дім відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь було призупинено.

Сполучені Штати, які надали Україні військову допомогу на понад 66 мільярдів доларів від початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року, закликають союзників надати Україні системи протиповітряної оборони та інше обладнання. Проте багато хто не хоче розлучатися зі своєю високотехнологічною зброєю, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

ФОТОГАЛЕРЕЯ: Загиблі люди і руйнації: наслідки комбінованої російської атаки на Київ (фотосвідчення)

У Києві внаслідок нічної атаки по столиці та області є загиблі і поранені.

Призупинення частини постачань зброї відбулося після того, як Росія здійснила наймасштабнішу, за свідченням українських посадовців, комбіновану повітряну атаку проти України за вихідні. Це є черговим етапом ескалації бомбардувань, що ще більше зруйнувало надії на прорив у мирних зусиллях, які підтримує президент США Дональд Трамп.

Реакції у Києві та МосквіРечник Кремля Дмитро Пєсков 2 липня зазначив: «Чим менше озброєння постачають Україні, тим швидше завершиться «спеціальна військова операція» (так влада Росії називає війну проти України – ред.)».

Міністерство закордонних справ України у середу запросило тимчасового повіреного у справах США в Україні Джона Гінкеля, щоб обговорити військову допомогу Україні. Українські дипломати заявили, що будь-яка затримка чи зволікання з підтримкою оборонних спроможностей України лише спонукатиме агресора продовжувати війну та терор, а не шукати миру.

Міністерство оборони України повідомило, що перевіряє інформацію.

«Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги, тож виходимо з фактичних даних та перевіряємо деталі по кожному елементу в постачанні. – заявили у відомстві. – Міністерство оборони України запросило телефонну розмову з колегами зі США для додаткового уточнення деталей».

Стійкість України і жертвиВидання «Файненшл Таймс» зазначає, що рішення Вашингтона вплине на стійкість України, яка покладалась на американське озброєння для протиповітряної оборони та атак на передовій.

Відсутність зенітних ракет Patriot призведе до збільшення успішних ракетних ударів Росії по українських містах, що спричинить зростання кількості жертв серед цивільного населення

Віктор Кевлюк

«Відсутність зенітних ракет Patriot призведе до збільшення успішних ракетних ударів Росії по українських містах, що спричинить зростання кількості жертв серед цивільного населення», – заявив виданню Віктор Кевлюк, військовий експерт київського Центру оборонних стратегій. – Відсутність ракет GMLRS обмежить здатність завдавати ракетних ударів по цілях у глибині оперативного простору».

За його словами, європейські та азійські джерела можуть компенсувати частину скорочень, але це ускладнить роботу української армії у найближчий час.

Україна вже тривалий час закликає Захід надати більше систем протиповітряної оборони, оскільки Росія активізувала ракетні й дронові атаки, зокрема по цивільній інфраструктурі, що призводить до загибелі десятків мирних жителів.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп, Гаага, 25 червня 2025 року

Президент США Дональд Трамп зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським на полях саміту НАТО минулого тижня. Після зустрічі він заявив, що Сполучені Штати намагатимуться допомогти Україні отримати більше систем ППО для захисту від смертельних російських ударів, але не пообіцяв надання нової фінансової допомоги.

Трамп, який під час президентської кампанії 2024 року критикував обсяги військової допомоги США Україні, дав розпливчасту відповідь на запитання про подальшу оборонну підтримку Києва. «Побачимо, що буде», – сказав Трамп, чия Республіканська партія глибоко розділена з цього питання: її ізоляціоністське крило рішуче виступає проти допомоги Україні.

Президент США визнав, що Україна найбільше потребує систем Patriot, заявивши, що його адміністрація «подивиться, чи зможемо ми надати деякі з них». Він також зазначив, що США вже постачають ці системи Ізраїлю для захисту від ракет, запущених Іраном та підтримуваними ним збройними угрупованнями.




реклама у Нововолинськ