Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Межа з посиланням на The Conversation.
Причиною такого прискорення науковці вважають накопичення парникових газів і зміни в хмарному покриві. Зокрема площа білих відбивних хмар скоротилася, тоді як темніших стало більше. Це послаблює здатність планети відбивати сонячне тепло назад у космос.
Більшість додаткової енергії (до 90%) поглинають океани, але також відбувається танення льодовиків і нагрівання суші. Таке накопичення тепла вже підвищило середню температуру Землі на 1,3-1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом.
Читати ще: Нова хвиля спеки суне на Європу – країни готуються до лісових пожеж
Автори наголошують, що реальні зміни відбуваються швидше, ніж передбачають моделі. Якщо тенденція збережеться, світ може зіткнутися з посиленими хвилями спеки, засухами та штормами. Особливо тривожним є те, що лише моделі з високою чутливістю до викидів наближаються до зафіксованих значень – вони передбачають серйозніше потепління в майбутньому.
Додаткову загрозу становить можливе скорочення фінансування супутникового моніторингу клімату в США – ключового інструменту, що дозволяє фіксувати такі зміни на ранніх етапах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу