Джерело: www.volynnews.com
Про це розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Леся Неклеса під час брифінгу у Волинській ОВА.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №695 від 11 червня 2025 року, з 48 видів допомог, які надавали органи соцзахисту, 39 відтепер у віданні Пенсійного фонду.
Зокрема Пенсійний фонд буде призначати та виплачувати державну соціальну допомогу особам, які не набували права на пенсію, та особам з інвалідністю, державну соціальну допомогу на догляд, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю до 18 років, допомогу на поховання.
Чи потрібно щось робити тим, хто вже отримує ці допомоги?
Ні, звертатися повторно не потрібно. Усі, хто вже отримував ці допомоги в органах соцзахисту, автоматично продовжать їх отримувати від Пенсійного фонду. Посвідчення, видані раніше, також залишаються чинними до закінчення строку їх дії або заміни.
Якщо ж людина хоче звернутися по нову допомогу, то може подати заяву із зазначеним видом виплати, на яку має право:
– у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України;
– через ЦНАП або у територіальній громаді;
– онлайн, через Єдиний державний вебпортал «Дія» або поштою.
Читати ще: Техогляд, соцвиплати, новий стандарт напруги: що зміниться з липня в Україні
Сьогодні на Волині діє 18 сервісних центрів Пенсійного фонду, де громадянам нададуть усі консультації, нагадала Леся Неклеса. Отож, для волинян, які вже отримували соціальні допомоги, по суті, нічого не зміниться.
Окремо керівниця обласного ПФУ нагадала, що з березня триває експериментальний проєкт, який передбачає запровадження базової соціальної допомоги. Це новий підхід до підтримки родин, які вже отримують державну допомогу: малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, багатодітні родини або ті, де батьки не сплачують аліменти. Цей експериментальний проєкт триватиме два роки.
Читати ще: Частині пенсіонерів додадуть до пенсії 570 гривень. Хто отримає надбавки
Щоб отримати базову допомогу, потрібно звернутися до сервісного центру ПФУ або подати заяву через «Дію».
Крім передання функцій, уряд також ухвалив рішення про централізацію механізму виплат деяких соціальних допомог та призначення соціальних стипендій, що забезпечить більшу ефективність, прозорість і контроль за розподілом коштів. Перелік цих допомог складає 30 пунктів.
За словами Лесі Неклеси, сьогодні Пенсійний фонд має потужну цифрову інфраструктуру та взаємодіє з іншими державними реєстрами. Це дозволяє якісно реалізовувати зміни, зберігаючи доступність та зручність для громадян.
До слова, на Волині близько 80 тисяч жителів є одержувачами соціальних допомог, виплату яких тепер адмініструє Пенсійний фонд. Усі вони і надалі вчасно отримуватимуть виплати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу