Головна Без категорії Російський літній наступ: як змінилася ситуація в Україні за місяць

Російський літній наступ: як змінилася ситуація в Україні за місяць

17
0

Джерело: www.bbc.com

Російський літній наступ: як змінилася ситуація в Україні за місяць

Автор фото, EPA

Підпис до фото, Російський солдат ставить прапор над захопленим будинком

    • Author, Ілля Абішев
    • Role, Військовий оглядач ВВС
  • 18 хвилин(и) тому

У червні темпи просування російської армії одразу на кількох ділянках фронту в Україні зросли.

З початку літнього наступу російські війська захопили понад 500 кв. км території України — це найвищий показник за 2025 рік.

За повідомленнями очевидців, армія РФ все частіше намагається атакувати групами на мото- та квадроциклах і все рідше діє на бронетехніці.

За даними українського військово-аналітичного проєкту DeepState, найбільше росіяни просунулися на Новопавлівському, Покровському та Сумському напрямках.

На ці регіони припадає три чверті захопленої в червні території.

Skip Найпопулярніше and continue reading

Найпопулярніше

End of Найпопулярніше

Новопавлівський напрямок

Цю ділянку назвали так за назвою села й логістичного пункту ЗСУ у Дніпропетровській області.

Новопавлівка прикриває інший важливий для українських військових населений пункт — селище Межова. Через нього йде постачання частин, що обороняються в районі Покровська та Мирнограда, на захід від Донецька. На цьому напрямку це останні міста Донецької області, які залишаються під контролем Києва.

Ситуація для ЗСУ там важка. Протягом червня російські пабліки кілька разів заявляли начебто про прорив російських військ на територію сусідньої, Дніпропетровської області. Днями з’явилося відео з села Дачне на межі двох областей, де російські військові займають бліндажі та вивішують прапори.

Втрату села та просування росіян на пів кілометра вглиб Дніпропетровщини підтверджував український військовий із позивним “Мучний”. Він пропонував “серйозно готуватися до оборони Новопавлівки та Межової”, а також відводити війська з “кишені”, що утворилася, оскільки після захоплення Дачного там виникає загроза охоплення із заходу.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Українські солдати будують польові укріпленняГенштаб ЗСУ втрату Дачного не підтверджує, а інші українські джерела заявляють, що заходи росіян на територію Дніпропетровської області були короткочасними й мали пропагандистський характер.

Втім, не так важливо, зайшли росіяни мінімально на територію Дніпропетровської області чи ні. У плані військової обстановки важливе інше — російські війська вклинилися в українську оборону і загроза охоплення справді є.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець називає новопавлівський напрямок загрозливим.

“Очевидно, українські сили наразі зазнають тут дуже чутливої ​​поразки, принаймні тактичного масштабу, яка загрожує перерости в оперативно-тактичну.

Фактично вся система оборони ЗСУ на південь від річки Вовча в Донецькій області обвалилася. Росіяни впевнено вклинилися в бойові порядки частин і з’єднань ЗСУ на цьому напрямку, просувається з досить високим темпом (до 10-12 кв. км добу). Сили та засоби ЗСУ, що діють на цьому напрямку, не можуть поки що не те щоб ліквідувати, а навіть зупинити цей прорив супротивника”, – пише український експерт.

Покровський і Торецький напрямки

Разом із просуванням на південь і південний захід від Покровська, росіяни продовжують атаки на іншому фланзі — на північний схід від міста в районі Мирного та в напрямку Разіного, Коптєвого, Володимирівки, а також Миролюбівки й Мирнограда.

Місцями їм вдається повільно прогризати українську оборону; місцями ЗСУ переходять у контратаки. На геолокованих знімках від 29 червня видно, що українські сили зуміли просунутися в південній частині Миролюбівки на схід від Покровська.

Але загалом ситуація для оборонців залишається важкою, Покровськ і Мирноград фактично опинилися у півкільці.

За словами представника української бригади, що діє на Покровському напрямку, російські частини продовжують діяти невеликими піхотними штурмовими групами, часто на скутерах, іноді за допомогою бронетехніки.

Атаки в основному відбуваються вночі. Росіяни мають кількісну перевагу в безпілотниках, каже представник ЗСУ.

Автор фото, EPA

Підпис до фото, Солдат ЗСУБої тривають і в районі Торецька. Російські війська продовжують атаки в самому місті, а також на північ, північний і південний захід. За останні кілька діб їм вдалося просунутися в районі села Дилівка, ЗСУ контратакували в районі Степанівки.

Для Росії захоплення Торецька й Часового Яру могло б відкрити можливості для просування у напрямку Костянтинівки, а в перспективі — і Краматорська зі Слов’янськом.

Однак зробити це їм поки що не вдається.

Сумський, Харківський та Куп’янський напрямки

На відміну від ситуації на захід від Донецька, становище українських військ на межі Сумської й Курської областей залишається відносно стійким, хоча бої не припиняються і там. Атаки й контратаки – безперервні.

Наприкінці червня — на початку липня українцям вдалося відкинути російські частини в районі села Юнаківка та ще на кількох ділянках.

Російська армія перекинула підкріплення в район села Тьоткіне Курської області, яке кілька тижнів штурмували українці, й зуміла їх відтіснити.

На сьогодні просування як російських, так і українських сил на цій ділянці фронту складають лічені сотні метрів.

Невелика активізація російських підрозділів є і в районі Вовчанська на півночі Харківської області, бої за які йдуть вже понад рік.

Повідомляють про російське просування на кілька сотень метрів у межі міста, але ці райони (вірніше, те, що від них лишилося, місто майже повністю зруйноване) періодично переходять з рук в руки.

Серйознішою виглядає ситуація на Куп’янському напрямку Харківської області. Там росіянам вдалося розширити плацдарм на правому березі річки Оскіл у районі Кондрашівки на північ від Куп’янська – ключового опорного пункту ЗСУ.

Повідомляють також про посилення російських атак на північний схід, схід та південний схід від Куп’янська, а також північніше — поблизу кордону.

Наступальні дії тривають і на південь від Куп’янська вздовж річки Оскіл у напрямку селища Борова.

Російська армія тисне на ЗСУ й на інших ділянках фронту. Запеклі бої охопили Північний та Лиманський напрямки Донеччини. Активізувалися російські війська і на півдні — на південний захід від міста Оріхів у Запорізькій області та в районі Гуляйполя.

І хоча значного просування на цих напрямках немає, ситуація може змінитися в будь-який момент.




реклама у Нововолинськ