Головна Без категорії Виплатили 1,2 млн грн бойових тиловим військовим: через недбалість судять командира із...

Виплатили 1,2 млн грн бойових тиловим військовим: через недбалість судять командира із 100-ї бригади

5
0

Джерело: www.volynnews.com

На Волині одному із керівників 100-ї бригади інкримінують недбале ставлення до військової служби. Справа стосується преміювання військовослужбовців, зазначають слідчі Державного бюро розслідувань.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Бойові виплати нараховували тиловим воїнам – тим, хто на лінії фронту під ворожим вогнем на той час не був. Правоохоронці порахували, що трьом військовим упродовж чотирьох місяців безпідставно виплачували винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. До справи долучено відповідні копії документів.

«Командир частини не забезпечив належної перевірки підстав для цих виплат, особисто підписував такі накази, відповідно, не вжив жодних заходів для припинення незаконного нарахування коштів. Загалом військовослужбовцям було безпідставно виплачено 1,2 млн грн бойових», – поінформувала речниця ДБР Ольга Чиканова.

Читати ще: На Волині в машині майора виявили чимало боєприпасів, військовий – під домашнім арештом

У суді як свідка заслухали підполковника, тодішнього начальника штабу й першого заступника комбата. Той дивувався, звідки виплив кримінал із бойовими виплатами.

– Я навіть не знаю, як це сталося. Такого загалом не могло бути.

– Що вам відомо щодо перебування цих військовослужбовців, щодо перевірки їхньої наявності у військовій частині, перевірки виконання ними цих обов’язків?

– На той час військовослужбовці виконували бойові завдання на одному з напрямків. Число особового складу батальйону часто мінялося. Можливо, хоча не можу стверджувати й документами воно не підтверджено, що ці військовослужбовці були відсутні. Облік особового складу ведуть безпосередньо в підрозділах.

За словами свідка, командири підрозділів або головні сержанти щоденно здійснюють перевірку особового складу – хто й де перебуває, фіксують у книзі вечірньої перевірки.

«Книга вечірньої перевірки є підставою для того, щоби командири підрозділу подали рапорт для зарахування військовослужбовця в списки надання грошової винагороди. Ці списки з підрозділів у окремому порядку надходили в штаб батальйону. Відпрацьовували загальний список на батальйон і відправляли в управління бригади. На підставі цього рапорта нараховували грошову винагороду», – розповів свідок.

Він пригадав, що, напевне, сам підписував загальний рапорт за батальйон. А ще разом із групою персоналу перевіряв такий рапорт.

– Перевіряв, чи немає в тому списку людей, які у відпустці, у відрядженні або хворіли.

– Особисто ви не перевіряли наявність?

– Особисто подекуди перевіряв, але частково. Окремий підрозділ, окреме якесь відділення.

У яких стінах тримала оборону трійка премійованих військових – з’ясовував у свідка прокурор.

– Де перебував військовослужбовець у період із жовтня 23-го року до січня 24-го?

– Точно я не можу сказати, де він перебував. Але те, що він перебував безпосередньо в районі виконання бойових завдань, – це точно.

Водночас частину документів, ймовірно, ніхто вже не побачить. Їх, як з’ясувалося, знищено внаслідок ворожого обстрілу.

«Підтверджено факт знищення відповідної документації, зазначено суму матеріальної шкоди, якої було заподіяно внаслідок влучання ворожих снарядів у розташування штабу. Зазначено перелік документів, що їх було знищено внаслідок вказаного авіаудару», – додав прокурор Олексій Романік.

Читати ще: У Львові затримали волинянина, який намагався підкупити військового командира

Обвинувачений командир військової частини запевняв, що його вини в нарахуванні бойових нема. Мовляв, усе робив за законом.

– Можливо, десь хтось із моїх підлеглих допустив якусь помилку. Суд розбереться. Хтось буде винен – відповідатиме.

– Наразі судять вас. Тобто військова прокуратура вважає, що ви винні. Ви в тому преміюванні якусь службову перевірку проводили, знайшли порушення?

– Я себе винним не вважаю. А далі – як суд вирішить.

Підсудний припустив, що через людський фактор хтось незумисно міг щось наплутати.

«Були факти, коли людина десь робить помилку. Наприклад, внесе прізвище двічі машинально. А так, щоб хтось спеціально це робив, – таких фактів не було», – зауважив підсудний.

Винен військовий командир у недбалості чи ні – поки невідомо. Ще мають заслухати шістьох свідків. Наразі йому загрожує від п’яти до восьми років ув’язнення.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ