Головна Без категорії Екологи дослідили природно-заповідний фонд Луцької громади

Екологи дослідили природно-заповідний фонд Луцької громади

11
0

Джерело: www.volynnews.com

Екологи дослідили природно-заповідний фонд Луцької громади

У рамках співпраці з Ківерцівським національним природним парком «Цуманська пуща» відділ екології Луцької міської ради провів два виїзні експедиційні обстеження об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) Луцької міської територіальної громади.

Про це повідомляє пресслужба міськради.

Перший виїзд відбувся 25 червня. У ньому взяли участь працівники відділу екології спільно з працівниками нацпарку «Цуманська пуща».

Під час виїзду було здійснено фотофіксацію, оцінку стану та геоприв’язку низки об’єктів.

Ботанічні пам’ятки природи: «Ділянка лісу – 1», «Дубососнина», «Дубовик», «Дуб-патріарх», «Лісодуб».

Заповідні урочища: «Ківерцівська дача – 1», «Ківерцівська дача – 6», «Зозулині черевички».

Ці ділянки зберігають старовікові дерева, рідкісні види флори, цінні природні ліси, що є оселищами для численних представників дикої природи.

Читати ще: Вперше у волинському нацпарку виявили південні види чаплі та бабки

Другий польовий виїзд відбувся 2 липня. Його мета — оцінка стану та фотодокументування ще низки об’єктів ПЗФ, які також входять до складу території громади та перебувають у межах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

Що було обстежено

Ботанічна пам’ятка природи: «Дубово-соснове насадження».

Зоологічна пам’ятка природи: «Ревні».

Заповідні урочища: «Дубово-сосновий ліс – 1», «Дубово-сосновий ліс – 2», «Дубово-сосновий ліс – 3», «Дубово-сосновий ліс – 4», «Дубово-сосновий ліс – 5».

Ці лісові території є не лише природною спадщиною, але й частиною екологічної інфраструктури регіону. Вони входять до складу національного парку, що забезпечує їм вищий рівень охорони та перспективу для подальшого наукового і просвітницького використання.

Кожен об’єкт природно-заповідного фонду надає екосистемні послуги — життєво важливі функції природи, що підтримують добробут людей. Серед них: очищення повітря та води, поглинання вуглецю, збереження родючості ґрунтів, стабілізація клімату, захист від ерозії та паводків, формування сприятливого мікроклімату, рекреаційне та оздоровче значення, підтримка біорізноманіття.

Найближчим часом буде створено фотоальбоми та інформаційні публікації про кожен із цих обстежених об’єктів. Метою є ознайомлення мешканців громади з унікальністю та цінністю природної спадщини, що знаходиться зовсім поруч.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ