“Офіс Г енпрокурора скерував до суду справи чотирьох російських військових, які підозрюються у вбивстві цивільного населення під час окупації Київщини . Ще шістьом росіянам повідомили про підозру. Про це заяв ив Офіс генпрокурора. Зазначається, що під час окупації міста Буча Київської області у березні 2022 року група російських військових з різних підрозділів 234-го десантно-штурмового полку”, — повідомляє: ua.news
Офіс Г енпрокурора скерував до суду справи чотирьох російських військових, які підозрюються у вбивстві цивільного населення під час окупації Київщини . Ще шістьом росіянам повідомили про підозру.
Про це заяв ив Офіс генпрокурора.
Зазначається, що під час окупації міста Буча Київської області у березні 2022 року група російських військових з різних підрозділів 234-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ вбивала цивільних.
Жертвами росіян ставали як патріотично налаштовані громадяни, так і випадкові перехожі. Що зробили росіяни:
- навідник зі складу 234-го ДШП в березні 2022 року під час патруля розстріляв двох цивільних, які готували їжу на багатті;
- кілька військових під час перебування на території однієї зі шкіл міста Буча, стріляли по перехожих, вбивши жінку та поранивши двох чоловіків;
- кілька військових російської армії займалися допитами цивільних, вони піддавали цивільних побиттю та тортурам, вимагаючи надати інформацію про місця дислокації підрозділів Сил оборони.
Також прокурори Офісу Генпрокурора ідентифікували та повідомили про підозру ще шістьом військовослужбовцям рф . Їм інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, а також жорстоке поводження з цивільним населенням.
У грудні 2022 року The New York Times опублікувала результати розслідування вбивств мирних жителів на вулиці Яблонської в Бучі. Журналісти дійшли висновку, що до вбивств причетні понад 20 російських військових із полку під командуванням Городілова. 2023 року військовий потрапив під санкції США.
Інформаційне агентство Associated Press у співпраці з PBS Frontline та аналітиками візуальних даних із SITU Research проаналізували відео з вуличних камер відеоспостереження, перехоплені телефонні розмови російських окупантів і реконструювали так звану «операцію із зачистки» Бучі під час окупації міста, що під Києвом.