Джерело: www.volynnews.com
Також сьогодні у Венесуелі, Алжирі та Кабо-Верде – День незалежності, в Перу – День друзів, в Аргентині – День Дайро, в Чехії і Словаччині – День Кирила і Мефодія, у Вірменії – День Конституції, в Туркменістані – День працівників судових органів, в Мексиці – День фізіотерапевта і фізіотерапії, у Великій Британії – Національний день пам’яті домашніх тварин, у США – Національний день пирога з яблучною начинкою, в Канаді – Національний день профілактики травматизму.
5 липня в новому церковному календарі України вшановують преподобного Афанасія Афонського, а також ікону Божої Матері під назвою “Домобудівниця”. У народі цей день вважають особливим для молитов про достаток і сімейне благополуччя.
Іменини сьогодні святкують: Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Варвара, Ганна, Єлизавета.
5 липня народилися англійський боксер, який сформулював перші правила боксу, Джек Бротон; німецька політикиня, активістка міжнародного комуністичного руху, авторка ідеї Міжнародного жіночого дня Клара Цеткін; американський тенісист, політичний і держаний діяч Дуайт Девіс (з його ініціативи з 1900 року стали розігрувати першість світу серед чоловічих команд із тенісу – Кубок Девіса); український політик, один із засновників НРУ, перший заступник голови УНП, народний депутат Іван Заєць; український боксер-професіонал у суперважкій категорії Олександр Дмитренко; український веслувальник-каноїст Юрій Чебан.
Події
1054 – у сузір’ї Тельця вибухнула зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі. Явище спричинило величезну паніку в різних країнах.
1439 – на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписали церковну унію про об’єднання Православної та Католицької Церков під владою Папи Римського.
1687 – опубліковано першу фундаментальну працю Ісаака Ньютона «Прінсипа».
1841 – Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство.
1865 – у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія Спасіння»
1866 – від холери помер Йосип Гладкий – останній кошовий Задунайської Січі.
1919 – після 9-годинного бою війська УНР зайняли Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель і зіпсували 36 паровозів.
1939 – у Миколаєві здано в експлуатацію міську каналізацію. На будівництво важливого для міста об’єкту витрачено чотири мільйони рублів.
1941 – у Кракові німецька поліція заарештувала і депортувала до Берліна провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру.
1942 – майбутній письменник Ян Флемінг з відзнакою закінчив школу для шпигунів у Канаді.
1946 – вперше показали людям купальник-бікіні.
1954 – вийшов перший випуск телевізійних новин Бі-Бі-Сі.
1954 – Елвіс Преслі записав свою першу пісню That’s All Right, Mama.
1965 – у Києві розпочато будівництво нового житлового масиву Оболонь.
1974 – у Лозанні (Швейцарія) Українська РСР підписала Всесвітню поштову конвенцію.
1985 – Сергій Бубка переміг на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см.
1991 – Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України щодо Північної Буковини та Подунав’я.
1994 – в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів.
1994 – в Китаї заборонено використання дитячої праці.
2014 – українські війська звільнили Слов’янськ та Краматорськ від бойовиків «ДНР».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу