Джерело: www.volynnews.com
Також у першу неділю липня – День Військово-Морських Сил Збройних Сил України та День працівників морського і річкового флоту в Україні.
У США – День обіду з вашим веб-майстром, в Казахстані – День столиці, у Перу – День вчителя, у Малаві – День незалежності, у Чилі – День посадки дерев, у Фінляндії – Свято Літа і Поезії чи День Ейно Лейно, у Південному Судані – День матері, у Таїланді – Початок буддійського посту, «Кхао Панса», в Чехії – День пам’яті Яна Гуса, в Іспанії – Фестиваль Сан-Фермін, на Коморських островах – День незалежності, в Литві – День державності, у Гайані – День Карибського співтовариства.
У православному календарі це день пам’яті святого преподобного Сісоя Великого. Він народився у IV столітті в Єгипті та проживав у пустелі в печері, де раніше жив преподобний Антоній. Святий Сісой навчав смиренності та надії на милосердя Бога.
Іменини святкують Анатолій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Гліб, Федір, Марта, Уляна, Юліана.
Цього дня народилися шведський поет і романіст, лауреат Нобелівської премії Карл Густав фон Гейденстам, український політичний діяч, публіцист, один із ідеологів Організації українських націоналістів Степан Ленкавський, американський учений, розробник водневої бомби Карсон Марк, комуністичний лідер Польщі у 1981-1990 роках, президент Польщі в 1989-1990 роках Войцех Ярузельський, радянський та український футболіст і тренер Олег Базилевич, експрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, американський кіноактор, сценарист і режисер Сильвестр Сталлоне («Рокі», «Рембо», «Скелелаз»), американський політик-республіканець, 43-й президент США Джордж Вокер Буш, український політик, підприємець і управлінець, міністр праці та соціальної політики України у 2007-2010 роках Людмила Денисова.
Події
1253 – відбулася коронація Міндовга – першого та єдиного в історії Литви короля.
1415 – спалений на багатті лідер чеських протестантів Ян Гус.
1439 – Папа Римський Євгеній IV і візантійський імператор Іоанн VIII підписали Флорентійську унію.
1483 – коронований Річард III Англійський.
1535 — за звинуваченням у державній зраді страчений англійський гуманіст, лорд-канцлер Томас Мор, пізніше зарахований до лику католицьких святих.
1651 — полковник Мартин Небаба загинув у бою з переважаючими силами ворога під Ріпками поблизу Лоєва (тепер Білорусь).
1687 – Ісаак Ньютон опублікував у Лондоні знамениті Philosofiae naturalis principia mathematika, в котрих були викладені відкриття автора в галузі прикладної математики, астрономії та фізики.
1785 – за пропозицією Томаса Джефферсона Конгрес Сполучених Штатів проголосив, що основною грошовою одиницею країни є долар.
1809 — за наказом Наполеона Папа Римський Пій VII викрадений з Ватикану і вивезений до Гренобля.
1854 – в Джексоні (Мічиган) противники рабства створили Республіканську партію США.
1885 – у Франції вперше вакцина проти сказу була випробувана на людині.
1919 – перший трансатлантичний переліт дирижабля.
1928 – у Нью-Йорку відбувся перший в світі повністю озвучений кіносеанс.
1938 — у Французькій республіці відбулася конференція, де розглядалося питання стосовно біженців з Третього рейху. Жодна країна не змогла взяти на себе відповідальність щодо біженців. Конференція виявилася безрезультатною у цьому питанні.
1957 – познайомилися Джон Леннон і Пол Макартні.
1958 — урочисто відкрито Національний експоцентр України («ВДНГ»).
1969 – дебютний альбом Led Zeppelin став золотим.
1973 – англійська група Queen випустила свій перший сингл Keep Yourself Alive.
1994 – на екрани США вийшов фільм Форрест Гамп.
2005 — Верховна Рада прийняла Кодекс адміністративного судочинства України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу