Головна Без категорії “Ласкаво просимо до пекла”: репортаж NYT з-під Костянтинівки

“Ласкаво просимо до пекла”: репортаж NYT з-під Костянтинівки

9
0

Джерело: www.bbc.com

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Український військовий 93-ї механізованої бригади поблизу Костянтинівки

    • Author, Вікторія Приседська
    • Role, BBC Україна
  • 11 хвилин(и) тому

Костянтинівка на Донеччині стала головною ціллю літнього наступу Росії. Російські війська частково оточили українські сили, які обороняють місто, та цілодобово обстрілюють їх безпілотниками. Якщо Костянтинівка паде, це наблизить Москву до її заповітної цілі – захопити всю Донецьку область.

Про ситуацію на одній з найгарячіших ділянок фронту розповідає у своєму репортажі The New York Times.

Під час літнього наступу російській армії вдалося здійснити одні з найбільших щомісячних територіальних здобутків з 2022 року, пише видання. Зараз Росія контролює понад дві третини Донеччини. Але щоб захопити решту області, вона повинна взяти під контроль міста, які є життєво важливими для логістики української армії.

Костянтинівка – одна з них. Вона є південними воротами до ланцюга міст, що утворюють останній великий оборонний пояс України в Донецькій області. Якщо він паде, майже всі міста далі на північ опиняться в зоні дії російських безпілотників. Це наблизить Москву до захоплення всієї Донецької області.

Як пише газета, російські війська створили кишеню глибиною 16 кілометрів навколо українських військ, що обороняють Костянтинівку, частково оточивши їх зі сходу, півдня та заходу.

Skip Найпопулярніше and continue reading

Найпопулярніше

End of Найпопулярніше

За словами шести українських військовослужбовців та офіцерів, що воюють у цьому районі, майже кожен рух у цій зоні цілодобово відстежують та атакують російські дрони.

Бійці часто залишаються без ротації протягом кількох тижнів, не маючи змоги евакуювати поранених.

“Надзвичайно складно доставляти припаси, проводити ротацію”, – розповів виданню офіцер 12-ї бригади спеціального призначення “Азов”.

NYT зазначає, що зараз Україна готується до штурму Костянтинівки, однак битва може тривати місяцями.

Питання в тому, чи розпочне Москва лобову атаку, як у Бахмуті у 2023 році, чи спробує замкнути кишеню, щоб змусити українців відступити, як вона це зробила під час захоплення Авдіївки минулого року.

Але українські військові кажуть, що більші можливості Росії бити безпілотниками дають їй перевагу, якої вона не мала під час попередніх атак.

“Раніше вони могли вражати цілі в межах двох-трьох кілометрів, а тепер атакують кожні 10-20 хвилин на постійній відстані 15 кілометрів від лінії фронту. Все в межах цієї 15-кілометрової зони знищується”, – розказав виданню командир одного з підрозділів безпілотників.

За словами військових, поворотним моментом у новій дроновій тактиці Росії стала діяльність “Рубікону” – елітного підрозділу російських операторів БпЛА.

Ця група заявила про себе на Курщині, де допомогла зупинити наступ українських сил, перерізавши логістику безперервними ударами дронів. Згодом навесні “Рубікон” передислокувався в район Костянтинівки та почав діяти за тією ж тактикою – систематично атакувати дороги, транспорт і антени.

“Усе змінилося, коли вони прийшли сюди”, – сказала NYT Ребекка Мачоровська, американська волонтерка, яка очолює медичний підрозділ батальйону 53-ї механізованої бригади України.

Вона розповіла, що готує невеликі пакунки з антибіотиками, які скидають з дронів військовим, що застрягли на передовій. Це один із небагатьох способів лікування поранених зараз, коли евакуація стала практично неможливою.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Зруйнована церква в Костянтинівці Російські удари навколо Костянтинівки такі постійні, що українські військові взагалі майже не виходять зі своїх укриттів. Вони жартують, що навіть похід у туалет став “героїчним вчинком”.

Очільник Донецької області закликав цивільних евакуюватися, але домінування Росії в небі ускладнює евакуацію кількох тисяч цивільних, які досі живуть у Костянтинівці, населення якої до війни сягало 70 000 людей.

Волонтер Євген Ткачов розповів NYT, що раніше під’їжджав на своєму пікапі до лінії фронту на відстань до 8 км. Зараз він рідко наближається ближче, ніж на 16 км, і перейшов на менш помітне авто, щоб не потрапити в поле зору російських дронів.

На дорозі, якою їде Євген до Костянтинівки, видно сліди російських ударів: уздовж неї стоять згорілі автомобілі та зруйновані будівлі. Одна ділянка завішена великою сіткою для перехоплення дронів. А на північному в’їзді в місто висить банер: “Ласкаво просимо до пекла”.

74-річна Тетяна Чубіна, яку йому вдалося евакуювати, розповіла, що лише в день від’їзду вперше побачила, як сильно зруйноване місто: “Усе розбите. Це жахливо”.

Російські війська часто влаштовують масовані обстріли міст, щоб послабити українську оборону перед наступом, пише NYT.

Але за словами офіцера 12-ї бригади НГУ “Азов”, він не очікує прямого нападу на Костянтинівку, який може втягнути російські війська у жорстокі вуличні бої.

Натомість, він каже, що Росія спробує обійти місто, просуваючись на північ з двох країв котла, а потім стиснути кліщі навколо Костянтинівки.

Щодо евакуації українські війська покладають великі надії на дистанційно керовані машини. Вони повільні, але менш помітні й можуть перевозити поранених та припаси без ризику для людей.

Підписуйтеся на нас у соцмережах




реклама у Нововолинськ