Джерело: sylapravdy.com
Торги з особливостями у системі публічних закупівель «Prozorro» відбулися вперше у березні цього року, а вдруге – у червні.
Комунальне підприємство «Луцькводоканал» вперше за півстоліття оновлює очисні споруди. Ремонт відбувається на діючих об’єктах, які не планують зупиняти.
«Якщо ми це все зробимо, то отримаємо зелені очисні споруди, безвідходні, які є енергонезалежними. Загальна вартість всіх проєктних робіт на сьогоднішній момент: перший етап – це 9 мільйонів євро. Кредит у нас буде складати близько 11 мільйонів євро. Що стосується біогазової установки – це порядка 14 мільйонів євро, але це окупний проєкт», – розповідав, анонсуючи велику реконструкцію, директор комунального підприємства «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.
Роботи проводитимуть в декілька етапів, а завершити їх планують до кінця 2028 року.
В межах закупівлі першої черги робіт «Луцькводоканал» замовив у львівʼян реконструкцію первинних відстійників, ремонт насосної станції, внутрішні роботи з електро та водопостачання і каналізації. Тоді кошторис підряду сягнув 39,6 мільйона гривень. У березні цього року підприємство вже виплатило підряднику авансову суму на придбання матеріалів для робіт – 11,7 мільйона гривень.
Другу чергу реконструкції підрядник оцінив у 88 мільйонів 440 тисяч гривень. В загальну суму заклали вартість матеріальних ресурсів – 28,4 мільйона, оренду будівельної техніки – 17 мільйонів, заробітну плату працівників – 5 мільйонів, а от прибутки компанії, згідно з кошторисом, сягнуть 1,2 мільйона гривень.
У межах реконструкції проводитимуть демонтаж, реконструюватимуть два регулюючих резервуари, блок зневоднення, резервуар мулу, насосну станцію мулу, займатимуться внутрішньомайданчиковими мережами електропостачання та водопроводу, і врешті проведуть благоустрій території. Гарантійний строк на роботи – 10 років.
До слова, цією закупівлею зацікавилася і Держаудитслужба у Волинській області. Вимагають у замовника обґрунтування технічних і якісних характеристик, за якими формували очікувану вартість. Більше того, окремі товари не мають на підтвердження своєї якості окремих сертифікатів ДСТУ ISO, які були визначені в тендерній документації. Йдеться про електромагнітний витратомір за 1,7 мільйона гривень виробництва Швейцарії, насос каналізаційного сухого горизонтального монтажу, занурювальний насос і резервуари. До того ж, їх вартість взагалі не визначена у кошторисі підрядником, що може свідчити про його формальність і в майбутньому призвести до збільшення витрат на ремонт.
Водночас замовник пояснив аудиторам, що насос каналізаційний сухого горизонтального монтажу та каналізаційний занурювальний насос вже нібито придбали раніше.
Фірма «Вельт Капітал» створена у 2016 році на Львівщині. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Власниця та керівниця підприємства – Тетяна Павленко.
«Вельт Капітал» останніми роками є постійним отримувачем великих державних замовлень, в тому числі і на Волині. Загалом з 2016 року компанія отримала держпідрядів на понад 5,9 мільярда гривень. З них 101 волинський підряд, загальною вартістю в 2,4 мільярда гривень.
Водночас, медіа неодноразово звертали увагу, що підприємство завищує ціни на виконання робіт. Зокрема, 2023 року КП «Володимиртепло» Володимирської міської ради уклало угоду з «Вельт Капітал» на реконструкцію теплових мереж котельні за 27 мільйонів гривень. Для виконання робіт фірма запропонувала поставити труби за цінами, вдвічі вищими від ринкових.
На початку 2025 року «Вельт Капітал» підписав угоду з Луцьким національним технічним університетом про реставрацію Будинку офіцерів в обласному центрі і створення у ньому «Музею науки» за 128 мільйонів гривень. Це підприємство було єдиним учасником тендеру на проведення реставрації. У кошторисі фірми-підрядника ціни на деякі будматеріали виявилися вдвічі вищі від ринкових. Подібне «Сила правди» виявила й у документації щодо ремонту котельні в Луцьку, який доручили «Вельт-Капіталу».
Раніше «Сила правди» писала, що «Луцькводоканал» ремонтує фільтрувальну станцію на Дубнівській за майже 90 мільйонів.
Журналістка Центру журналістських розслідувань “Сила правди”