Джерело: sylapravdy.com
Інформація про ці аукціони розміщена на електронному майданчику Prozorro.Продажі.
Уся земля, за яку змагалися Валерій Діброва та Марія Поцілуй, знаходиться на території Володимирського району. Йдеться про поля та сіножаті площею від 2,3 гектара до 0,7 гектара. В середньому ціна ділянок на цих торгах зросла на 112 відсотків.
В одному зі згаданих аукціонів переміг підприємець з Нововолинська Ігор Трофимович, решту торгів виграла пані Поцілуй.
Наприклад, аукціон із продажу найбільшого лота – 2,3 гектара на території Оваднівської громади – відбувся в травні 2025 року. Ціна стартувала із 191 тисячі гривень. У цих торгах конкурували троє учасників: Ігор Трофимович, який за цю землю запропонував майже 205 тисяч гривень, Валерій Діброва – 252 тисячі, перемогла ж ставка Марії Поцілуй у 300 тисяч гривень. Тобто вартість лоту зросла на 57 відсотків.
Нагадаємо, товариство з обмеженою відповідальністю «П’ятидні», що належить Валерію Діброві, базується в однойменному селі Володимирського району. Згідно з даними Волинської ОДА, станом на 2020 рік підприємство обробляло понад 18 тисяч гектарів землі.
«Сила правди» розповідала, що e 2022-ому агрокомпанії «П’ятидні» належало щонайменше 240 га землі, які раніше від управління Держгеокадастру у Волинській області отримали учасники АТО.
Натомість Марія Поцілуй зареєстрована у селі Буяни Луцького району, є власницею товариства з обмеженою відповідальністю «Агролюкс», основний вид діяльності якого – добування декоративного та будівельного каменю.
Раніше вона була серед засновників кількох підприємств пов’язаних з її сином колишнім народним депутатом України, бізнесменом Сергієм Мартиняком. Нині ж, за даними аналітичної системи YouControl, вона – власниця 67 земельних ділянок. Ймовірно, ця земля потрібна одному з підприємств агропромислової групи «Пан Курчак» Мартиняка, які орендують землі зокрема у Володимирському районі. Із 2021 року Сергій Мартиняк – Почесний консул Литовської Республіки у Луцьку.
Раніше «Сила правди» писала, як волинські аграрії та бізнесмени розширили свої володіння за рахунок арештованих земель.