Джерело: www.volynnews.com
УНІАН пише про те, які вітаміни можна пити без призначення лікаря, а які вважаються «пустушками» і користі не принесуть.
Які добавки можна приймати постійно
Дипломована дієтологиня Медді Паскуаріелло розповіла виданню Healthline, що добавки не є єдиним рішенням для більшості дорослих людей, якщо їм потрібно поліпшити стан здоров’я. Ба більше, якщо є серйозні проблеми, то дієтолог насамперед звертатиметься не до вітамінів, а, радше, до зміни раціону і фізичних навантажень.
Дієтолог і член колективу лікарів-практиків Needed Стефані Грюнке, своєю чергою, допускає, що в деяких випадках добавки можуть бути рекомендовані лікарем як стандарт. Це необхідно, якщо потрібно заповнити нестачу поживних речовин у раціоні.
Лікарі озвучили список, які добавки приймати без побоювань.
Вітаміни для вагітних і мам, які годують груддю
Фахівці Американського коледжу акушерів-гінекологів рекомендують дівчатам починати приймати такі добавки, коли вони намагаються завагітніти, і продовжувати вживання протягом усієї вагітності. Для дівчат при надії і тих, хто хоче стати мамою, особливо корисними будуть фолієва кислота і залізо.
Вітамін D
Сонце – природне джерело вітаміну D, а яєчний жовток і жирна риба – якісні харчові джерела. В іншому, за даними Національного інституту здоров’я (NIH), вибір невеликий. Зробити так, щоб вітамін Д надходив у достатній кількості в організм з їжею, практично неможливо.
Згідно з рекомендаціями NIH, людям віком від 1 року до 70 років необхідно 600 МО на день, а людям від 70 років – 800 МО на день. Оскільки отримати цю норму з їжі досить складно, лікарі вважають, що добавки з вітаміном D варто приймати навіть у дитячому віці.
Омега 3
Одним із найпопулярніших вітамінів, можливо, є Омега 3. Це жирні кислоти, які містяться в рибі, як-от лосось, і горіхах, наприклад, волоських. Healthline повідомляє, що такі добавки можна приймати людям із нестачею жирних кислот в організмі. Лікарі національного центру комплементарного та інтегративного здоров’я (NCCIH) вважають, що Омега-3 допомагають поліпшити стан серцевої системи та пом’якшити симптоми ревматоїдного артриту.
B12
B12 у природному вигляді міститься в продуктах тваринного походження, і він важливий для утворення червоних кров’яних тілець, формування ДНК, нормального функціонування нервової системи, метаболізму клітин. За словами лікарів, вітамін В12 варто вживати тим, у кого він у дефіциті, особливо якщо людина не отримує тваринний білок з їжею.
Залізо
Залізо міститься в таких продуктах, як-от горіхи, м’ясо, морепродукти, крупи і темна листова зелень. Людям із дефіцитом заліза і прикордонною анемією може бути корисно приймати добавки із залізом.
Магній
Магній може допомогти знизити кров’яний тиск, збільшити тривалість сну, знизити рівень цукру в крові та поліпшити настрій.
Які добавки приймати не потрібно
Видання Healthline пояснює не тільки те, які добавки потрібно приймати щодня, а й ґрунтуючись на словах лікарів, перелічує вітаміни, які взагалі не обов’язкові до вживання.
До них медики віднесли БАДи зеленого кольору у вигляді порошків або водоростей, нібито здатні замінити натуральну зелень. Також до переліку потрапили пробіотики, як одна з найпопулярніших добавок. Однак за даними Національного центру комплементарного та інтегративного здоров’я, доказів на користь застосування пробіотичних добавок при таких захворюваннях, як-то діарея і виразковий коліт, наразі немає.
Крім того, Healthline повідомляє, що будь-які ударні дози вітамінів шкідливі. Наприклад, занадто велика кількість вітаміну D може призвести до проблем із нирками, а занадто велика кількість вітаміну С – до проблем із травленням.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу