Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомляє Громадське з посиланням на PAP.
У цій справі заступника завідувача гінекологічно-акушерського відділення, який виконував обов’язки завідувача, визнали винним у нараженні пацієнтки на безпосередню небезпеку смерті, та засудили до 1 року позбавлення волі з відстрочкою виконання покарання на 2 роки та штрафу.
Крім того, йому заборонили займатися професійною діяльністю протягом 4 років та наказали перепросити в сім’ї загиблої.
У тому ж злочині звинуватили акушера-гінеколога, який чергував у відділенні невідкладної допомоги. Він отримав 1 рік та 3 місяці позбавлення волі без умов. Суд також заборонив йому займатися професійною діяльністю протягом 6 років.
Ще одного лікаря засудили до 1 року і 6 місяців позбавлення волі без обмежень та заборонив йому займатися професійною діяльністю протягом 6 років. Його звинуватили в тому, що він підвів жінку до небезпеки втрати життя, хоча не мав наміру її вбити.
Адвокат брата померлої зазначив, що рішення суду може значною мірою задовольнити її близьких. Прокуратура також схвалила вирок, хоча й має певні застереження.
А втім, цей вирок не є остаточним, і лікарі ще можуть його оскаржити.
Нагадаємо, за даними Polskie Radio, у вересні 2021 року Ізабела звернулася до районної лікарні в Пщині. У жінки відійшли води на 22-му тижні вагітності. Раніше в її дитини діагностували вади розвитку.
Родина вважає, що лікарі занадто довго зволікали з перериванням вагітності. Офіційною причиною смерті став септичний шок.
Смерть жінки викликала загальнонаціональні протести проти закону про аборти під гаслом «Жодної більше».
Водночас керівництво лікарні запевняло, що її персонал зробив усе можливе, щоб врятувати пацієнтку та її дитину, а всі медичні рішення приймалися відповідно до чинного польського законодавства та стандартів практики.
Як повідомляли, у 2020 році Конституційний суд Польщі виніс рішення, яке встановило майже повну заборону абортів (лише у разі вагітності внаслідок зґвалтування та в разі небезпеки для життя жінки – без дозволу у разі патологій плоду) і викликало різкі протести ліберальної частини суспільства. Під тиском влада тоді керівної партії «Права і справедливість» не опублікувала вердикт суду і його обґрунтування, внаслідок чого закон формально не набув чинності – але створив невизначеність для лікарів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу