Джерело: sylapravdy.com
Результати поіменного голосування 22 липня 2025 року за проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу оприлюднені на сайті Верховної ради України та Рухом Чесно.
За оцінкою Центру протидії корупції, згадані зміни до Кримінального процесуального кодексу та Закону України «Про прокуратуру» є безпрецедентною спробою зруйнувати незалежну антикорупційну інфраструктуру. Йдеться про фактичну узурпацію Генеральним прокурором функціонального контролю над НАБУ і САП, що повністю руйнує їхню самостійність і спроможність вести будь-які розслідування.
За законопроєкт, який знищує незалежність САП та НАБУ, проголосували 185 представників «Слуги народу», 3 – «Європейської Солідарності», 15 – «Батьківщини», 18 – «Платформи за життя та мир», 1 – «Голосу», 9 – «Відновлення України», 10 – «За майбутнє», 17 – «Довіри», та 5 позафракційних депутатів. Проти були 13 депутатів, ще 13-ть утрималися. Після голосування законопроєкт підписав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Серед волинян підтримали ці зміни до законодавства двоє: Ірина Констанкевич (група «За майбутнє») та Вячеслав Рубльов («Слуга народу»). Степан Івахів, Ігор Палиця, Ігор Гузь (група «За майбутнє») були відсутні. А Валерій Стернійчук («Слуга народу») не голосував.
Перед голосуванням деякі депутати намагалися заблокували трибуну.
У НАБУ та САП заявили ще до прийняття закону №12414, що він, фактично, знищить незалежність САП та підпорядковує діяльність НАБУ і САП Генеральному прокурору та що антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована.
У цей же день, 22 липня, у Раді зареєстрували блокувальну постанову щодо законопроєкту №12414.
Раніше «Сила правди» писала, хто з волинських нардепів у 2024-му найкраще працював у Верховній Раді, а хто – «обнулився».