Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Руслан Кравченко
-
- Author, Жанна Безп’ятчук, Наталія Патрікєєва
- Role, ВВС Україна, Київ
- 44 хвилин(и) тому
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко розповів журналістам, що дізнався про закон 12414 з телеграм-каналів у день голосування. Генпрокурор також наголосив, що не вважає, що САП і НАБУ втратили свою незалежність.
Таким чином Руслан Кравченко запевнив, що ні з ким не мав жодних попередніх розмов про розширення своїх повноважень.
“Те, що в мене тепер більше повноважень, нічого суттєво не змінює. САП і раніше координувала дії з Офісом генпрокурора”, – сказав Кравченко.
Законопроєкт 12414 поспішно прийняли 22-го липня. Він обмежує діяльність САП і НАБУ, раніше незалежних органів. Тепер ці інституції, що створювалися для боротьби з ТОП-корупцією, фактично, підпорядковуються генпрокурору, якого призначає президент.
Генпрокурор розповів, що його пріоритетом тепер стануть справи, які розглядаються по кілька років і не мають жодних результатів. У таких випадках вивчатимуться деталі цієї справи і після цього буде рішення, чи передати цю справу іншим правоохоронним органам.
Кореспондентка BBC News Україна запитала в генпрокурора, чи готовий він розділити відповідальність із Верховною Радою та президентом щодо замороження процесу вступу до ЄС, адже незалежний САП від генпрокурора — це одна з ключових вимог для початку перемовин про вступ та продовження міжнародної допомоги.
“Генпрокурор не приймає законів, а тільки виконує”, – відповів Кравченко.
За словами Кравченка, у середу під час наради з президентом усі очільники правоохоронних органів домовилися “працювати разом і ніхто не буде заважати, нам нема чого ділити”.
Кравченко також пообіцяв, що підслідність в НАБУ та САП не забиратимуть без аналізу матеріалів і ходу слідства.
“Я вам в очі кажу і обіцяю, що справу Чернишова забирати не буду, бо я довірю НАБУ і САП, які розслідують цю справу. Якщо буде потрібна допомога, ми поможемо. Якщо вони приймуть рішення іти до суду, якщо їм на стадії підтримання державного обвинувачення буде треба допомога, я особисто можу допомогти”.
За інформацією журналістів видання “Економічна правда”, Брюссель розглядав можливість обійти вето Угорщини та вже призначив дату відкриття першого кластера з Україною. Це стало би початком офіційних переговорів щодо вступу до ЄС.
Однак низка негативних подій в Україні, таких як атака на БЕБ, переслідування Віталія Шабуніна і обмеження антикорупційних органів, призвели до відтермінування цих планів.