Джерело: sylapravdy.com
Про початок розслідування повідомило 23 липня Державне бюро розслідувань, а також Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону та Повітряні Сили ЗСУ.
За попередніми даними, 22 липня 2025 року ввечері в районі Луцька під час навчального польоту сталася аварія винищувача Mirage-2000. Після зльоту на одному з аеродромів області пілот повідомив керівнику польотів про критичну несправність електроніки.
«Літак упав на безлюдну територію та потонув у затопленій вирві серед болотистої місцевості. Завдяки професійним діям пілота вдалося уникнути жертв і руйнувань на землі», – інформує пресслужба ДБР.
Пілот вчасно катапультувався, його оперативно виявила пошуково-рятувальна команда. Стан військовослужбовця стабільний, йому надали необхідну допомогу.
Літак впав на території, де відсутні житлові об’єкти. Жертв і постраждалих на землі немає.
Одразу після інциденту на місце події виїхали слідчі та оперативні працівники Територіального управління ДБР у Львові. Для забезпечення швидкого, всебічного та об’єктивного розслідування створено спеціальну слідчу групу з числа найбільш досвідчених працівників територіального управління та Центрального апарату ДБР, які мають практику розслідування катастроф у військовій авіації.
Подію кваліфіковано за ч. 2 ст. 416 КК України – порушення правил польотів або підготовки до них, що спричинило катастрофу.
Наразі слідчі оглянули місце події, вилучили службову документацію та інші речові докази, допитали свідків. Заплановано допити відповідальних осіб, технічні експертизи, а також аналіз і розшифрування даних з бортового самописця. Окрему увагу слідство приділяє вивченню технічного стану літака, дотриманню регламентів підготовки до польоту та ефективності контролю з боку відповідальних осіб.
Паралельно триває службове розслідування у військовій частині з метою встановлення усіх причин та умов, що могли призвести до надзвичайної події. Розслідування перебуває на особливому контролі керівництва ДБР з огляду на стратегічне значення авіаційної безпеки в умовах воєнного стану. Процесуальне керівництво здійснює Волинська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Раніше «Сила правди» писала, що на Волині військових посадовців підозрюють у розтраті понад мільйона бойових виплат.
Центр журналістських розслідувань “Сила правди”