Джерело: www.volynnews.com
Про це повідомили у Волинській ОВА.
27 воїнів з різних куточків України мали змогу прогулятися територією квіткового осередку «Волинська Голландія», дізнатися про історію, використання лаванди й лавандину та що відбувається з квітами протягом життя. Окрім лавандової краси, воїнів здивувало цвітіння понад шести тисяч прекрасних лілій та інших літніх квітів, а також облаштовані фотозони навколо.
У межах фестивалю «Волинська Лавандія» для бійців тривала двогодинна концертна програма, яка являла собою мікс ліричних та жартівливих українських пісень від будинку мистецтв Голобської громади. Звучала тема любові до рідної землі, української пісні, мови та безмежна вдячність і шана воїнам.
«Ми використовуємо всі можливості, щоб допомогти бійцям не лише фізично одужати, а й психологічно повернутися до життя. Такі зустрічі дарують нові емоції, формують простір довіри й підтримки», – додала фахівець КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади».
Скориставшись нагодою, захисник Володимир Ткачук усім присутнім виконав авторські пісні про реалії війни під супровід гітари. Також під час виступу усі захисники мали можливість скуштувати бограч, який приготувала волинянка за стародавнім закарпатським рецептом.
«Хоча я родом з Рожищенського краю, але вперше відвідую «Волинську Голландію». Емоції переповнюють, адже тут вражають гарні краєвиди та гостинна атмосфера. На мій погляд, бійцям це вкрай нині потрібно. Тому, реалізовуючи подібні ініціативи, держава та небайдужі здійснюють великий вклад задля покращення психологічного стану кожного захисника», – зауважив боєць Володимир Ткачук.
Читати ще: На Волинь з полону РФ повертаються четверо військових. Імена
Клінічний психолог другої категорії, травматерапевт Волинського обласного госпіталю Руслан Ізмаїлов додає, що ветерани змінюються під час екскурсій. Вони стають впевненішими в собі, починають усміхатися та спілкуватися з іншими людьми. Руслан Ізмаїлов вважає, що такі екскурсії швидше допомагають відновитися та повернутися до нормального життя.
«Тішить, що наша локація є місцем реабілітації для людей, які пройшли тяжкі випробування на передовій. Насправді сади – це місце спокою, а тільки у такому місці може психіка людини прийти до норми. В часи таких випробувань ми справді думаємо про стабільність та безпеку. Утім також важливо думати про красу навколо і надію на наше майбутнє»», – підкреслив керівник квіткового господарства «Лілі Лайн» Олександр Подзізей.
Насамкінець для захисників провели майстерклас із виготовлення свічки під керівництвом завідувачки історичного музею села Княгининок Ірини Сардак-Бондарчук та методистки КЗ «Центр культури «Княгининок» Оксани Мазурик.
Представниці культури додають, що ветерани потребують не лише історичної інформації, а й підтримки та розуміння. У такий спосіб бійцям прагнули подарувати приємні емоції та турботу.
По завершенню заходу усі військові отримали по букетику лаванди як символу спокою та душевної рівноваги.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу