Головна Без категорії Сам видалив кліща: волинянин захворів на вірусний енцефаліт

Сам видалив кліща: волинянин захворів на вірусний енцефаліт

13
0

Джерело: www.volynnews.com

Сам видалив кліща: волинянин захворів на вірусний енцефаліт

На Волині виявили випадок інфікування кліщовим вірусним енцефалітом. Хворобу спричинив укус кліща під час перебування у лісовому масиві Ратнівської громади Ковельського району, яка є ендемічною по кліщовому вірусному енцефаліту з 1995 року.

Про це повідомили у Волинському обласному ЦКПХ.

Під час епідеміологічного розслідування встановлено, що постраждалий самостійно видалив кліща та обробив рану і по медичну допомогу не звернувся.

Через кілька днів у чоловіка з’явилися характерні симптоми захворювання: лихоманка, інтенсивний головний біль, загальна слабкість, сонливість та порушення координації рухів. Діагноз підтверджено результатами лабораторних досліджень. Пацієнт отримує лікування в стаціонарі. Епідеміологічне спостереження за вогнищем триває.

Читати ще: У кліщах на Волині виявили бактерії туляремії: як вберегтися

Це перший випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт в області у поточному році. У 2024 р. на Волині було зареєстровано два випадки цього захворювання, обидва також на території Ратнівської громади.

Кліщовий енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків. Захворювання починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Інфікуватися можна не лише під час укусу кліща, але й випадково його розчавивши або якщо розчесати місце ураження. Від людини до людини це захворювання не передається.

П’ять правил, як не стати жертвою кліща:

– перед прогулянкою нанесіть на шкіру або одяг репелент – засіб, що відлякує комарів і кліщів;

– правильно вдягайтеся: заправте штани в шкарпетки, носіть закрите взуття. Краще брати світлий одяг – на ньому кліщі помітніші;

– тримайтеся середини стежки, не заходьте в траву чи кущі – саме там кліщів найбільше;

– періодично ретельно оглядайте себе та ваших супутників, особливо дітей і собак;

– вдома повторіть огляд, зверніть особливу увагу складки шкіри та вкриті волоссям ділянки голови.

Цікавий факт – кліщі не стрибають з дерев. Насправді, кліщ не забирається на висоту вище за метр від землі, та чекає на носія, здебільшого, перебуваючи на траві або кущах.

Якщо кліщ присмоктався – не крапайте на нього олію, спирт чи крем. Це може ускладнити видалення. Краще зверніться в медичний заклад.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ