Джерело: www.volynnews.com
Про це Суспільному розповіла ректорка Луцького національного технічного університету, на балансі якого перебуває будинок, Ірина Вахович. З її слів, орієнтовна вартість реставраційних робіт становить 128 мільйонів гривень.
«В договорі зафіксована ціна. Це та ціна, яка не може змінюватись. Якщо витяжка, яку ми маємо купувати, а це ціни нинішні, то це будуть збитки для того ж підрядника в 2027 році. Якщо підрядник закупить матеріали дешевше, то буде корегуватись на зменшення сума. Тут вікна встановлені, але вони не відповідають вимогам. Через те, що це пам’ятка архітектури, і повинні бути дерев’яні вікна», – розповідала раніше ректорка вишу.
Старт реставрації приміщення Будинку офіцерів у Луцьку
Наразі триває повний демонтаж даху головного корпусу приміщення, розповів інженер-будівельник, генеральний підрядник Михайло Василишин. Також працівники підрядної організації вивезли шифер та майже 100 тонн будівельного сміття з покрівлі.
Читати ще: Cучасний науковий простір: яким буде оновлений Будинок офіцерів у Луцьку. Фото
«Після демонтажу буде проводитись монтаж нової покрівлі з нового матеріалу з нової бляхи разом з водовідливними трубами і підмуруванням одного з корпусів і усиленням армопоясу. На цей рік заплановано заміна даху, чотирьох корпусів. Далі на наступні роки плануються і фасади, і внутрішні роботи з заміною всіх комунікацій, і благоустрій», – сказав Михайло Василишин.
Демонтаж даху проводять 10 працівників, зазначив покрівельник Михайло Дрьомов.
«Отак вириваємо кожне кріплення. Шифер був, шифер зняли, вчора вивезли машиною, сьогодні рейки рвем, тоже вивезем. Потім демонтаж повний по криші: це приберем, мусор і буде монтаж новими досками», – зазначив працівник.
Читати ще: Реставрація Будинку офіцерів у Луцьку: який він зараз і що планують там зробити. Фото
Реставрацію приміщень проводить львівська компанія, яка перемогла у тендері. Саме ця фірма була єдиною, котра зголосилася до участі в закупівлі, зазначала раніше ректорка ЛНТУ Ірина Вахович.
Серед завдань будівельників – максимально зберегти зовнішній вигляд будівлі, зазначив начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис.
З його слів, будівля в Луцьку з’явилася в 1930 році та зводилася як рільничий, сільськогосподарський банк.
«Це на сьогодні пам’ятка архітектури місцевого значення, вона деякий час стоїть в занедбаному стані, але представляє дуже цікаву архітектуру академічного класицизму. У радянський час, а потім ще в перші роки Незалежності, тут ще був будинок офіцерів, а потім споруда просто стояла і занепадала під дощами», – сказав історик та краєзнавець Олександр Котис.
Реставрація будівлі на вулиці Винниченка, 8 під інтерактивний простір «Музей науки», додав генеральний підрядник Михайло Василишин, триватиме впродовж трьох років.
Довідково
Приміщення на вулиці Винниченка, 8 у Луцьку, відоме як Будинок офіцерів, звели в 1930 році за проєктом польського архітектора Мар’яна Лялевича. У часи Другої світової війни це приміщення мало назву «Будинок Червоної Армії», а після війни будівлю почали називати Будинком офіцерів.
До 2000-х будівля була на балансі Міністерва оборони України. У 2000-х приміщення на Винниченка, 8 перейшло в підпорядкування Міністерству освіти і науки України, котре передало будинок на баланс Луцького НТУ у 2016 році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу