Головна Без категорії Військовослужбовця з Волині покарали штрафом через повістки

Військовослужбовця з Волині покарали штрафом через повістки

21
0

Джерело: sylapravdy.com

Камінь-Каширський районний суд призначив покарання військовослужбовцю роти охорони, бо той передав незаповнені бланки повістки чоловікові, який не хотів іти до війська. Він заплатив посадовцю за бланки 1000 доларів, тож волинянина судили за корупційне правопорушення. Йому призначили штраф.

Відповідне рішення Камінь-Каширський районний суд прийняв 22 липня 2025 року.

Йдеться про військовослужбовця, який працював в роті охорони у Камені-Каширському. Він перевіряв документи у військовозобов’язаних та був залучений до оповіщення, тобто вручав повістки. Солдат мав доступ до незаповнених бланків з підписом начальника та печаткою установи і, як сказано в документах правоохоронців, вирішив використати це в особистих інтересах. Тим більше, у той час бланки повісток не були пронумеровані. Зокрема, у серпні 2024 року він дав кілька таких документів військовозобов’язаному, який хотів уникнути мобілізації.

«При цьому обвинувачений повідомив іншій особі, що той, маючи при собі постійно незаповнену повістку-бланк із підписом керівника та круглою печаткою, при ситуації, яка буде пов`язана з реальним врученням йому справжньої повістки працівниками РТЦК та СП, зможе сам внести свої дані та дату виклику у таку бланк-повістку і, показавши її працівникам РТЦК та СП, уникнути отримання справжньої повістки, мотивуючи це тим, що він вже отримав повістку на певну дату для явки в РТЦК та СП», – йдеться в судових документах.

У матеріалах справи йдеться, що чоловік, який отримав бланки, згодом звернувся до правоохоронних органів і все розповів. Після цього він передав представнику роти охорони 1000 доларів США (по 200 доларів за кожен бланк). З тих грошей 8 сотень були імітаційними.

У документах суду сказано, що обвинувачений визнав вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні за ч. 1 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди. Також він частково підтвердив події, описані в обвинувальному акті і додав, що щиро шкодує. Обвинувачений розповів, що зробив це на прохання іншого військовослужбовця із ТЦК.

Свідок, який взяв ці повістки, розповів, що шукав спосіб оформити легальну відстрочку від мобілізації і знайомі йому дали номер телефону обвинуваченого. Перший раз вони зустрілись на місцевій заправці. Коштів за бланки обвинувачений з нього не вимагав і спершу навіть давав їх безплатно. Згодом домовились, що повістка вартує 200 доларів США. Хто саме визначив таку суму, свідок повідомити не міг. Під час суду цей чоловік плутався у показах, зокрема щодо того, коли саме давав гроші і коли отримував бланки.

Службовця роти охорони звинуватили у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 368 КК України. Тобто в тому, що він, будучи службовою особою, діючи умисно, одержав неправомірну вигоду з використанням наданої йому влади.

У свою чергу суд констатував: прокурори не довели, що обвинуваченому справді надали владні повноваження вручати повістки. Ніяких розпорядчих документів про це не долучили. Тобто чоловік, якого судили, не міг зловживати посадовим становищем, оскільки не мав таких посадових можливостей. Відтак склад злочину, підсумувала Феміда, відсутній.

Працівника роти охорони визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 Кримінального кодексу України – привласнення офіційних документів або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах. Йому призначили покарання у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень. Крім того, зі службовця стягнули на користь держави понад 7,8 тисячі гривень витрат на залучення експертів.

Вирок ще не набрав законної сили і можу бути оскаржений в апеляції.

Раніше «Сила правди» писала, що на Волині військових посадовців підозрюють у розтраті понад мільйона бойових виплат.




реклама у Нововолинськ