Джерело: www.volynnews.com
Організацію та проведення змагань здійснює Український та Волинський регіональний центри з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Національного комітету спорту інвалідів України.
На офіційному відкритті заходу підтримати учасників завітали почесні гості: міський голова Ковеля Ігор Чайка, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступниця начальника Українського центру з фізичної культури і спорту серед осіб з інвалідністю «Інваспорт» Наталія Ткаченко, головний тренер паралімпійської збірної команди України з легкої атлетики Андрій Фатєєв та начальник Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю Віктор Галан-Влащук.
Перед оголошенням хвилини мовчання для вшанування памʼяті усіх загиблих воїнів та цивільних внаслідок російсько-української війни організатори змагань згадали про місто-герой Бахмут, у якому раніше проводилися чемпіонати України з пара легкої атлетики. Саме там був спортивний осередок, який відкривав двері для найсильніших спортсменів країни. А сьогодні Бахмут – місто, яке стало символом боротьби за волю та незламності. До слова, у цьогорічному чемпіонаті серед спортсменів чимало ветеранів війни, які повернулися з фронту та знайшли себе у спорті.
Як зазначив мер міста Ігор Чайка, у Ковелі чемпіонат України з пара легкої атлетики проводиться вперше і для міста це дуже відповідальне та почесне завдання.
«Сьогодні в наше місто приїхали спортсмени з усієї України. Від Чернівців до Донбасу, від Полісся до Чорного моря. І це уже наша спільна перемога. Ми розуміємо значення спорту сьогодні. Спорт завжди об’єднує і виховує найкращі якості. І сьогодні тут кращі представники з усієї України, яких ми раді вітати у нашому місті. Я дякую кожному з вас за те, що ви уже перемогли самих себе і показуєте приклад іншим. І особлива подяка нашим захисникам, адже все, що сьогодні відбувається тут, завдяки тим, хто тримає фронт. Я бажаю вам натхнення, чесної спортивної боротьби і особистих рекордів», – звернувся з вітальним словом до учасників Ігор Чайка.
В свою чергу, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук наголосив, що Волинь вже не вперше приймає заходи Всеукраїнського рівня і має для цього всі потрібні умови.
«Вже стало такою доброю традицією проводити різноманітні спортивні заходи у нас на Волині. І повірте, що для нас це велика честь, адже саме ми приймаємо найбільш мужніх, вольових, витривалих, людей. Сьогодні дійсно надзвичайно тяжкий час, але ці змагання ще раз доводять те, що наша українська нація сильна, непереможна і найкраща на цій землі», – закцентував Юрій Поліщук.
Також заступниця начальника Укрцентру «Інваспорт» Наталія Ткаченко подякувала очільникам області та міста за організацію змагань і приділену увагу до облаштування доступності спортивних обʼєктів для осіб з інвалідністю. Принагідно, вона вручила посвідчення про присвоєння почесного звання «Майстер спорту України» з парагірськолижного спорту волинянину Дарію Лобашеву.
У перший змагальний день спортсмени виборювали нагороди у штовханні ядра, стрибках у довжину та бігу на дистанціях 100, 400, 1500 м.
Першу сходинку у штовханні ядра в своєму класі посів представник Дніпропетровської області Валерій Коньов. Хлопець на всеукраїнських змаганнях вже не вперше, і, каже – найважливіше завжди дотримуватися дисципліни.
«У спорті дуже важливо завжди і у всьому тримати дисципліну. Без цього не буде результату, і відповідно розвитку. А з дисципліною приходить і впевненість, яка допомогла мені сьогодні зібратися перед стартом. Я задоволений своїм виступом, але, впевнений, що можу краще і буду над цим працювати», – ділиться враженнями після виступу спортсмен.
Призерами чемпіонату стали і дві представниці Волинської області, сестри Романа та Руслана Лобашеві. Дівчатам вдалося вибороти золоту та срібну медалі у бігу на дистанції 400 метрів.
«Легка атлетика – це вид спорту, з якого я починала свій спортивний шлях. Зараз я займаюся лижними перегонами і біатлоном. Брала участь у чемпіонаті та Кубку світу, а також у етапах Кубку світу. Змагання – це підтримування форми для подальших стартів, адже завжди треба бути в тонусі. До речі, моя сестричка Руслана долала дистанцію 400 м на змаганнях вперше і я дуже задоволена, як вона впоралася. Всі досягнення ще попереду, головне – не втрачати віри та наголегливо тренуватися», – зазначає Романа Лобашева.
Попереду на кожного з учасників чекає ще чимало перемог і поразок. Та головне – не зупинятись, не втрачати віри в себе і щоразу ставати сильнішими.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу