Головна Без категорії Укрпошта випустила дві нові марки із серії «Українська вишивка – код нації»

Укрпошта випустила дві нові марки із серії «Українська вишивка – код нації»

11
0

Джерело: www.volynnews.com

Укрпошта випустила дві нові марки із серії «Українська вишивка – код нації»

Нові марки із серії «Українська вишивка – код нації» від АТ «Укрпошта» присвячені орнаментам Сумщини та Одещині доступні у продажу з 2 вересня 2025 року.

Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський.

«Попри нічний обстріл, який пошкодив наше відділення «Укрпошти» в Сумах, ми продовжуємо виконувати свою місію – зберігати й поширювати українські символи. І саме сьогодні виходять дві нові марки з серії, яка вже стала народною улюбленицею – «Українська вишивка – код нації»: Сумщина та моя рідна Одещина», – йдеться в повідомленні.

На марках, присвячених Одеському регіону, зображено чоловічу сорочку, оздоблену «брокарівським» орнаментом із хрестиків та зубців. Сумщина представлена через жіночу сорочку з домотканого полотна, рукави якої розквітають смугами ромбів і гірляндами квітів. Обидва предмети – початку XX століття і зберігаються у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Читати ще: «Укрпошта» випустила нові марки зі зразками харківської та кримськотатарської вишивки

Від 2018 року поштові випуски з вишиванками охопили вже 13 регіонів країни та АР Крим.

З 2 вересня 2025 року марки-вишиванки доступні у відділеннях Укрпошти та онлайн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ