“Архієпископ Ісаакій Ворзельський (Федір Андроник), який очолює чоловічий монастир «Свято-Покровська Голосіївська пустинь» УПЦ МП, імовірно виїхав до Молдови на тлі скандалу навколо підпільної школи на території релігійної установи. За інформацією джерел видання «Слідство.Інфо» у правоохоронних органах, священнослужитель перетнув державний кордон пізно ввечері 7 січня 2026 року через пункт пропуску «Могилів-Подільський — Отач». Для виїзду він”, — повідомляє: ua.news
Архієпископ Ісаакій Ворзельський (Федір Андроник), який очолює чоловічий монастир «Свято-Покровська Голосіївська пустинь» УПЦ МП, імовірно виїхав до Молдови на тлі скандалу навколо підпільної школи на території релігійної установи.
За інформацією джерел видання «Слідство.Інфо» у правоохоронних органах, священнослужитель перетнув державний кордон пізно ввечері 7 січня 2026 року через пункт пропуску «Могилів-Подільський — Отач». Для виїзду він скористався автомобілем Toyota, який зазвичай бачили в його користуванні у столиці.
Поспішний від’їзд настоятеля стався наступного дня після публікації матеріалів про діяльність неліцензованого навчального закладу, що функціонував у стінах київського монастиря. Журналісти протягом п’яти днів намагалися отримати коментар від архієпископа, проте він ігнорував усі дзвінки та повідомлення. Наразі підтверджено, що ієрарх перебуває за межами країни вже майже тиждень, що може свідчити про намір уникнути спілкування з правоохоронцями щодо виявлених порушень у діяльності освітнього об’єкта.
Ситуація з підпільною школою в Голосіївській пустині стала черговим епізодом у низці розслідувань щодо впливу рф на релігійні інституції в Україні. Російська пропаганда часто використовує подібні заклади для поширення своїх наративів серед молоді, що становить загрозу національній безпеці. Втеча високопоставленого священнослужителя до Молдови лише підсилює підозри щодо незаконного характеру діяльності школи та можливих зв’язків керівництва монастиря зі структурами країни-агресора, які намагаються зберегти свій вплив через мережу УПЦ МП.
Служба безпеки України вже розпочала детальну перевірку фактів протиправної діяльності на території монастиря після оприлюднення доказів журналістами. Слідчі вивчають навчальні матеріали та встановлюють особи вчителів, які впроваджували освітні стандарти країни-агресора. На відміну від офіційних освітніх закладів України, що працюють за державними стандартами, такі підпільні структури часто використовуються рф для м’якого впливу та формування лояльного до окупантів покоління всередині країни.
Віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики Тетяна Бережна заявила про необхідність дочекатися офіційних результатів розслідування Служби безпеки України щодо викритого журналістами підпільного навчального закладу на території монастиря УПЦ МП у Голосіївському районі.












