Головна Без категорії Зеленський доручив команді у Женеві домовитися про зустріч із путіним

Зеленський доручив команді у Женеві домовитися про зустріч із путіним

2
0

Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність особистої зустрічі з російським диктатором для досягнення реального прогресу в питанні завершення війни.  Про це Зеленський сказав під час інтерв’ю для порталу Axios у вівторок, 17 лютого 2026 року. Глава держави переконаний, що прямий діалог на рівні лідерів є найефективнішим способом вирішення ключових розбіжностей, зокрема щодо контролю над”, — повідомляє: ua.news

Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність особистої зустрічі з російським диктатором для досягнення реального прогресу в питанні завершення війни. 

Про це Зеленський сказав під час інтерв’ю для порталу Axios у вівторок, 17 лютого 2026 року.

Глава держави переконаний, що прямий діалог на рівні лідерів є найефективнішим способом вирішення ключових розбіжностей, зокрема щодо контролю над територіями Донбасу. У зв’язку з цим Зеленський доручив українській переговорній групі офіційно підняти питання організації такої зустрічі під час поточного раунду тристоронніх консультацій, що тривають у Женеві.

За словами президента, українська сторона готова обговорювати складні компроміси, як-от взаємне відведення військ на однакову відстань, проте будь-яка фінальна мирна угода має бути обов’язково винесена на всенародний референдум. Зеленський підкреслив, що українці ніколи не погодяться на односторонню здачу територій або визнання суверенітету рф над окупованими регіонами. Водночас він припустив, що фіксація позицій на поточній лінії зіткнення за умови надання чітких безпекових гарантій може бути підтримана суспільством як крок до припинення кровопролиття.

Наразі у Женеві триває третій раунд перемовин між Україною, рф та США за посередництва Стіва Віткоффа та Джареда Кушнера, де сторони намагаються узгодити параметри майбутньої угоди. Попри готовність Києва до діалогу, російська делегація продовжує наполягати на повному виході ЗСУ з Донецької та Луганської областей, погрожуючи продовженням наступу. Зеленський зауважив, що публічний тиск Дональда Трампа щодо поступок виключно з боку України є несправедливим, і закликав американських партнерів вимагати аналогічних кроків від Кремля для досягнення сталого миру.

Перший день тристоронніх переговорів у Женеві завершився, і українська делегація має намір обговорити з американською стороною питання дотримання домовленостей про утримання від ударів.

Нагадаємо, Трамп зробив попередження для української делегації напередодні переговорів у Женеві.

Читай нас у Telegram та Sends




реклама у Нововолинськ