“На території Рівненської області зафіксували появу перших білих лелек, що знаменує початок весняного повернення птахів до України. Про це повідомив Віталій Грищенко, кандидат біологічних наук та заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника. Науковець оприлюднив інформацію у соціальній мережі Facebook, посилаючись на дані свого колеги Михайла Франчука. Першого вісника весни помітили 24 лютого у”, — повідомляє: ua.news
На території Рівненської області зафіксували появу перших білих лелек, що знаменує початок весняного повернення птахів до України.
Про це повідомив Віталій Грищенко, кандидат біологічних наук та заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника.
Науковець оприлюднив інформацію у соціальній мережі Facebook, посилаючись на дані свого колеги Михайла Франчука.
Першого вісника весни помітили 24 лютого у селищі Соснове, що на Рівненщині.
Фахівці зазначають, що така рання поява птаха може мати цілком логічне пояснення, пов’язане з особливостями зимівлі.
«Найімовірніше, цей птах зимував десь неподалік, можливо, навіть на сміттєзвалищі біля Рівного», — підкреслив Віталій Грищенко.
Особливу увагу дослідник звернув на дату реєстрації події, яка для кожного українця має глибокий символізм.
Повернення лелек саме в цей день сприймається як знак невідворотності оновлення та сили природи.
«Дата символічна — 24 лютого. Незважаючи ні на що, життя перемагає чорну нежить. Перефразуємо гасло дому Старків: “Spring is Coming”», — зазначив науковець у своєму дописі.
Нагадаємо, науковці сфотографували дитинчат дуже рідкісної тварини.
Також ведмідь Ямпіль, якого евакуювали з Донеччини, помер у зоопарку закордоном.













