“Національна спілка журналістів України та мережа Центрів журналістської солідарності стали лауреатами головної нагороди фестивалю Voices, який відбувся у Флоренції. Європейське журі присудило премію Media Freedom Award за розбудову системи професійної, технічної та гуманітарної допомоги медійникам в умовах повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє Міністерство культури. Організатори відзначили унікальний досвід України у створенні безпечних умов для роботи”, — повідомляє: ua.news
Національна спілка журналістів України та мережа Центрів журналістської солідарності стали лауреатами головної нагороди фестивалю Voices, який відбувся у Флоренції. Європейське журі присудило премію Media Freedom Award за розбудову системи професійної, технічної та гуманітарної допомоги медійникам в умовах повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляє Міністерство культури.
Організатори відзначили унікальний досвід України у створенні безпечних умов для роботи журналістів, особливо в прифронтових регіонах та на деокупованих територіях.
Мережа Центрів журналістської солідарності наразі активно працює у шести містах: Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Львові та Івано-Франківську. Завдяки їхній діяльності редакції отримують засоби індивідуального захисту, енергетичне обладнання та техніку, необхідну для безперебійного випуску новин у громадах поблизу лінії фронту. Поки рф цілеспрямовано атакує українську інформаційну інфраструктуру та переслідує журналістів, НСЖУ забезпечує сталість місцевих медіа, що стало прикладом професійної взаємодопомоги для всієї міжнародної спільноти.
Міжнародна федерація журналістів оприлюднила трагічну статистику за 2025 рік, згідно з якою під час виконання професійних обов’язків загинули 111 медіапрацівників, серед яких семеро жінок.
Уряд України ухвалив рішення про надання одноразової державної допомоги родинам журналістів, які загинули або були поранені під час війни.













