У лікарні Сент-Джеймс у Лідсі 20 січня 2023 року Нейтан Ньюбі, 35-річний пацієнт, став героєм, запобігши терористичному акту. Протягом двох годин він вмовляв Мохаммеда Фарука, який планував підірвати лікарню, відмовитися від свого наміру.
Ньюбі, який проходив лікування від інфекції, помітив Фарука, який виглядав тривожно біля пологового відділення. Підійшовши до нього, він вирішив спробувати поговорити, оскільки Фарук постійно дивився на сумку, що містила саморобну бомбу в скороварці.
Після того, як Ньюбі вмовив Фарука відкрити сумку, він зрозумів, що ситуація серйозна. Бомба містила 10 кілограмів вибухівки і була вдвічі потужнішою за пристрій, використаний під час теракту на Бостонському марафоні у 2013 році.
Ньюбі залишився поруч із Фаруком, намагаючись відволікти його увагу, і запитав про можливий радіус вибуху. У процесі розмови він вмовив терориста відійти від входу до лікарні, що могло запобігти жертвам.
Фарук, який працював у лікарні, був визнаний винним у підготовці терористичного акту і отримав 37 років ув’язнення. Суд визнав його саморадикалізованим терористом, який планував вбивати медичних працівників.
Ньюбі також зумів викликати поліцію, використовуючи телефон Фарука, і під час дзвінка непомітно знімав його на відео. Коли правоохоронці прибули, Фарук був затриманий.
Суддя у справі відзначила виняткову хоробрість Ньюбі, зазначивши, що його дії, безсумнівно, врятували багато життів. Нагороду Святого Георга, яку отримав Ньюбі, вручили за прояв виняткової мужності.
Ньюбі підкреслив, що його вчинок був спонтанним, і висловив надію, що інші вчинили б так само в подібній ситуації.
Нейтан Ньюбі став героєм, запобігши терористичному акту у лікарні Сент-Джеймс у Лідсі, вмовивши Мохаммеда Фарука відмовитися від плану. Його дії отримали визнання, і він був нагороджений медаллю Святого Георга за хоробрість.
Джерело: BBC













