Джерело: sylapravdy.com
Про це йдеться в повідомленні ДБР від 26 березня 2026 року.
За даними слідства, інспектори з жовтня 2023 року по січень 2024 року свідомо не здійснювали належного контролю під час перевірки документів у пункті пропуску на Волині. Вони вносили до баз даних неправдиву інформацію про нібито наявність інвалідності у чоловіків, які насправді не мали жодних підтверджувальних документів.
У результаті таких дій щонайменше 158 осіб незаконно виїхали до Польщі. За «послугу» брали до 10 тисяч доларів з людини.
Фігурантів викрили у листопаді 2025 року спільно з оперативно-розшуковим відділом одного з прикордонних загонів.
Їх судитимуть за сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон із використанням службового становища, а також за порушення правил несення служби в умовах воєнного стану. Санкції статей передбачають до 10 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво у справі здійснювала Волинська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, як на Волині карають організаторів схем для втікачів.
Центр журналістських розслідувань “Сила правди”












