Ситуація з фінансуванням військових дій в Україні стає дедалі критичнішою. За даними Bloomberg, бюджет країни дозволяє покривати витрати на війну лише до червня цього року через зменшення міжнародної підтримки.
Станом на сьогодні, українські та іноземні чиновники оцінюють, що коштів, які є в розпорядженні Києва, вистачить лише на короткий термін. Це пов’язано з блокуванням європейського кредиту в розмірі 90 мільярдів євро та фактичним припиненням військової допомоги з боку США з початку 2025 року.
Крім того, частина американської зброї може бути перенаправлена на Близький Схід, що ще більше ускладнює ситуацію для України. Українські чиновники підкреслюють, що без підтримки західних союзників, які наразі зосереджені на конфлікті в іншому регіоні, продовження війни стає під загрозою.
На початку місяця голова Національного банку України Андрій Пишний зазначив, що у разі затримки міжнародного фінансування, банк може бути змушений надати кредити Міністерству фінансів. Це призведе до використання резервів для виплати зарплат військовим та фінансування термінових потреб армії.
Київ продовжує звертатися по допомогу до своїх союзників з НАТО та ЄС, підкреслюючи, що для закупівлі сучасної американської зброї Україні потрібно близько 15 мільярдів доларів. Загалом, у 2026 році країна планує попросити 52 мільярди доларів міжнародної підтримки.
Водночас, ситуація у світі, зокрема війна на Близькому Сході, впливає на фінансування України. Як зазначає Bloomberg, Росія може отримати вигоду з американських та ізраїльських атак на Іран, що відволікає увагу від українського конфлікту.
Незважаючи на зусилля колишнього президента США Дональда Трампа щодо мирних переговорів, ситуація з фінансуванням залишається складною. Пентагон планує перенаправити зброю, призначену для Києва, на Близький Схід, щоб поповнити свої запаси.
Крім того, блокування європейського кредиту в 90 мільярдів доларів, яке стало можливим через вето угорського прем’єра Віктора Орбана, також ускладнює фінансове становище України. Хоча голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запевнила, що кредит буде надано, прогнозує Bloomberg, що кошти не надійдуть до Києва найближчим часом.
Фінансування військових дій в Україні стикається з серйозними викликами через зменшення міжнародної підтримки. Бюджет країни дозволяє покривати витрати лише до червня, що викликає занепокоєння серед українських чиновників.
Джерело: Bloomberg













