Головна Новини Країни У Нікополі росіяни розповсюджують листівки з погрозами про наступ

У Нікополі росіяни розповсюджують листівки з погрозами про наступ

4
0

У Нікополі зафіксовано випадки розповсюдження листівок, в яких російські військові погрожують місцевим жителям майбутнім наступом та закликають їх готуватися до окупації. За інформацією Центру протидії дезінформації, ці дії є частиною ворожої інформаційної провокації.

Згідно з агітматеріалами, окупанти закликають мешканців не користуватися цивільним транспортом, запасатися продуктами та обіцяють “форсування Дніпра протягом двох тижнів”. Голова Нікопольської районної військової адміністрації Іван Базилюк підкреслив, що ці заяви є неправдивими і спрямовані на дезорієнтацію населення, а також на виправдання можливих злочинів проти цивільних осіб.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, який також є офіцером Сил оборони, зазначив, що основною метою ворога є поширення страху серед населення. Він підкреслив, що російські військові фактично анонсують посилення терору проти цивільних осіб. “Їх пілоти FPV регулярно атакують мирних людей і транспорт. Тому важливо слідкувати за повідомленнями місцевої влади та військових щодо безпекової ситуації”, – зазначив Коваленко.

Нікополь та його околиці щоденно піддаються обстрілам з боку російських військ, які розташовані на тимчасово окупованому березі Дніпра. Ворог використовує важку артилерію та дрони-камікадзе для атак на цивільну інфраструктуру. Наприклад, 4 квітня російські війська вдарили по ринку в Нікополі, внаслідок чого загинули п’ятеро людей, а понад 20 отримали поранення. Також 31 березня внаслідок атаки FPV-дрону постраждали 11 осіб, серед яких дитина в тяжкому стані.

Раніше повідомлялося, що внаслідок артилерійського обстрілу в Нікополі було пошкоджено багатоквартирний будинок та газогін.

Російські військові поширюють листівки з погрозами про наступ у Нікополі, що викликає занепокоєння серед місцевих жителів. Влада заперечує ці заяви, вказуючи на їх дезінформаційний характер.