В Україні для новобранців, які щойно пройшли мобілізацію, організовують триденний адаптаційний курс. Ця ініціатива, що отримала підтримку Генерального штабу Збройних Сил України, була розширена на всі навчальні частини з вересня минулого року.
Мета курсу полягає в психологічній стабілізації військовослужбовців. Під час занять обговорюються основні аспекти служби, такі як структура армії, права військових, а також підготовка до можливих ризиків. “Чим краща підготовка, тим менш значними будуть ризики”, – зазначила військовий омбудсмен.
Решетилова підкреслила, що ризики для військовослужбовців актуальні не лише в Україні, але й за її межами, оскільки українські контингенти наразі виконують завдання на Близькому Сході.
Вона також звернула увагу на важливість соціальних та правових гарантій, які держава надає військовослужбовцям та їхнім родинам. “Суспільство має особливо поважати службу військових, адже це робота з підвищеним ризиком”, – додала вона.
За словами Решетилової, кожен військовослужбовець стикається з трьома основними професійними ризиками: загибеллю, важкими пораненнями та полоном. Для того, щоб зменшити ці ризики, важливо, щоб військові проходили якісну підготовку, про що йдеться під час адаптаційного курсу.
Адаптаційний курс для новобранців в Україні має на меті психологічну стабілізацію та підготовку до служби. Військовий омбудсмен підкреслює важливість соціальних гарантій та якісної підготовки для зменшення ризиків під час служби.













