“0:00 / 0:00 Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення національного природного парку «Чорний Ліс» у Кропивницькому районі Кіровоградської області. «Створити на території Кропивницького району Кіровоградської області національний природний парк “Чорний Ліс”», — йдеться в документі. Згідно з указом, до території нового національного природного парку включили 13 710,2441 гектара земель державної та комунальної власності.”, — повідомляє: ua.news
0:00 / 0:00
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення національного природного парку «Чорний Ліс» у Кропивницькому районі Кіровоградської області.
«Створити на території Кропивницького району Кіровоградської області національний природний парк “Чорний Ліс”», — йдеться в документі.
Згідно з указом, до території нового національного природного парку включили 13 710,2441 гектара земель державної та комунальної власності.
Створення парку має забезпечити збереження природних комплексів та біорізноманіття регіону, а також сприяти охороні цінних природних територій Кіровоградщини.
Відповідний указ №719/2026 оприлюднили на сайті глави держави 11 серпня.
Раніше Кабінет Міністрів України дозволив використання частини земель Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника для будівництва фортифікаційних споруд та прикордонної інфраструктури.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику офіційно підтвердили присутність шакала звичайного (золотистого). Раніше тварину фіксували за слідами та на фотопастках, однак остаточно підтвердити її перебування вдалося лише тепер.