Головна Новини Нововолинська Як старости надають адмінпослуги: проблеми і пропозиції

Як старости надають адмінпослуги: проблеми і пропозиції

346
0

Нещодавно ми збирали дані щодо надання адмінпослуг старостами. Ось і результат: ми підготували короткий аналіз ефективності надання адміністративних послуг старостами Нововолинської територіальної громади.

 

У Нововолинській громаді – 3 старостинські округи (Благодатний, Грибовицький, Грядівський), кожен із яких має свою специфіку щодо надання адміністративних послуг старостами.

Ми поспілкувалися зі всіма старостами щодо надання адмінпослуг, а також отримали заповнені анкети від жителів трьох округів. У цих анкетах запитали про рівень задоволеності наданням адмінпослуг, а також обізнаності про їх надання за групами.

Благодатний старостинський округ (4800 жителів, смт Благодатне). Тут працює терпідрозділ Нововолинського ЦНАП, адміністратори якого ведуть прийом 4 робочі дні на тиждень.

Грибовицький старостинський округ (785 жителів, с. Грибовиця). Є віддалене робоче місце (ВРМ) адміністратора ЦНАП (прийом – 0,5 робочого дня на тиждень).

Грядівський старостинський округ (2690 жителів, села: Гряди, Низкиничі, Тишковичі, Кропивщина, Хренів). Є ВРМ, прийом – 3 робочі дні на тиждень.

Згідно з результатами анкетування, 65,2% опитаних задоволені кількістю прийомних годин у старостаті, 34,8% – не задоволені. 73,9% опитаних кажуть, що надання адмінпослуг з часу створення територіальної громади покращилось, а 26,1% – що не покращилось. Лише 17,4% анкетованих вказали, що знають, які саме адмінпослуги надає староста, натомість 39,1% – що частково знають, а 43,5% – що майже нічого не знають. 73,9% респондентів задоволені графіком роботи старости, а 26,1% – не задоволені.

Результатами надання адміністративних послуг старостами задоволені 39,1% опитаних, не задоволені – 8,7%, а не зверталися до старост щодо надання адмінпослуг 52,2%.

Щодо груп адмінпослуг. Знають, що староста надає соціальні послуги (пільги, субсидії тощо) – 39,1%, не знають – 60,9%. 56,5% опитаних знають, що староста може надавати послуги щодо реєстрації місця проживання, а 43,5% – не знають. Знають, що староста надає окремі нотаріальні послуги – 21,7%, не знають – 78,3%. 43,5% знають, що староста надає земельні послуги, а 56,5% не знають. На запитання, чи знають, що староста надає послуги, які стосуються захисту прав дітей, тільки 21,7% відповіли ствердно, а 78,3% – заперечили.

90,9% опитаних сказали, що не було ситуацій, коли вони звернулися до старост за адмінпослугами і їх попросили прийти в інший день; мали таку ситуацію лише 9,1%.

Інформацію про роботу старости, яка стосується надання адмінпослуг, 91,3% опитаних отримують із соцмереж, 30,4% – від сусідів, 8,7% – на зборах громадян, 4,3% – із паперових оголошень.

В особистій розмові старости Благодатного та Грибовицького округів вказали, що надають усі групи адмінпослуг на рівні з адміністраторами ЦНАП, а також видають довідки про склад сім’ї, складають акти тощо. Староста Грядівського округу, яка працює на посаді 2 місяці, вказала, що досі не має ЕЦП та печатки, тому багато послуг надавати не може.

Усі старости вказали, що працюють в системі АСКОД. Не надають послуги через «Дію», але допомагають оформлювати сертифікати про вакцинацію та заявку на допомогу «Є підтримка».

Усі старости вказали на потребу в навчанні та підвищенні кваліфікації у сфері надання адмінпослуг.

Усі старости вказали, що надання адмінпослуг не ускладнює їхню роботу щодо розгляду звернень громадян та вирішення господарських питань на окрузі.

          Усі старости вказали на той факт, що в час, коли не приймає адміністратор ЦНАП, а староста відсутня з різних поважних причин (засідання виконкому, комісії, відпустка, лікарняний), то адміністративні послуги не надає ніхто.

          Старостати Благодатного та Грядівського округів є доступними для людей з інвалідністю; старостат Грибовицького округу не має пандуса.

Староста Грядівського округу вказала, що доцільно було б облаштувати ВРМ адміністратора у селі Низкиничі (у інших трьох селах громади немає належних комунальних будівель), адже найбільше звернень – від жителів цього села. Жителям села Низкиничі ближче діставатися до Нововолинська, ніж до Гряд, проте в Нововолинську їм можуть надати не всі адмінпослуги.

 

Рекомендації для міської ради щодо ефективності надання адмінпослуг старостами

 

  1. Потрібно збільшити поінформованість жителів округів щодо надання адмінпослуг старостами і загалом покращити комунікацію: це відкриті зустрічі, чати громади (Viber, WhatsApp), зустрічі з колективами організацій.
  2. Необхідно змінити графік роботи старостатів, попередньо провівши консультації з мешканцями округів.
  3. Потрібно якнайшвидше виготовити ЕЦП та печатку для старости Грядівського округу.
  4. Необхідно покласти обов’язки надання адмінпослуг через «Дію» на всіх старост.
  5. Потрібно забезпечити старостам умови для належного та якісного навчання та підвищення кваліфікації.
  6. Необхідно, щоб один з адміністраторів ЦНАП надавав послуги на округах у той час, коли закріплений адміністратор має неприйомний день, а староста відсутня з поважних причин.
  7. Є потреба зробити Грибовицький старостат доступним для людей з інвалідністю.
  8. Необхідно облаштувати ВРМ адміністратора у селі Низкиничі, а також організувати виїзні прийоми старости у селах Грядівського округу, попередньо обговоривши графіки з мешканцями.
  9. Є потреба врегулювати питання надання адмінпослуг мешканцям старостинських округів у центральній садибі громади.
  10. Необхідно додатково повноцінно вивчити питання надання адмінпослуг в округах і вирішити проблеми, на які вкажуть мешканці.



реклама у Нововолинськ