Головна Новини Нововолинська Зареєстровано випадок захворювання на Лайм бореліоз від укусу кліща

Зареєстровано випадок захворювання на Лайм бореліоз від укусу кліща

190
0

За даними Волинської обласної інфекційної лікарні, зареєстровано випадок захворювання на Лайм бореліоз у студентки одного з Волинських вишів, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Згідно проведеного епідрозслідування, встановлено, що перебуваючи на відпочинку в кінці травня в приватному секторі села Світязь, Шацького району, у студентки мав місце укус кліща. В результаті чого через місяць у хворої виникла відповідна для Лайм бореліозу симптоматика, з приводу чого вона звернулась в обласну інфекційну лікарню. Діагноз хвороби Лайма підтверджений лабораторно, на даний момент хвора перебуває на стаціонарному лікуванні.

Враховуючи зазначене, наголошуємо про актуальність заходів профілактики Лайм бореліозу при відпочинку на природі та відвідуванні парків, скверів та особливо лісу.

Варто також не забувати про само- та взаємоогляд відкритих ділянок тіла та одягу при поверненні з місць відпочинку. Будьте уважні, щоб відпочинок на природі не завдав Вам шкоди.

Довідково:

Перші симптоми укусу кліща

Укус кліща не завдає болю. Саме тому люди не завжди відразу можуть виявити причину свого поганого самопочуття. Якщо ви відвідувачі парку або лісу, то вам варто уважно вивчити своє тіло і виключити ймовірність ураження. Певні симптоми можуть вказувати на те, що в організм потрапила отрута кліща. До них відноситься: озноб; слабкість; сонливість; боязнь світла; біль у суглобах.

При цьому варто відзначити, що ознаки можуть бути не яскраво вираженими. Все залежить від того, скільки кліщів присмокталися до людини, до якого місця, чи є у людини проблеми зі здоров’ям і схильності до алергічних реакцій.

Найперша і важлива ознака того, що варто бити тривогу – виявлення кліща, що присмоктався. Комаху необхідно витягти і відправити на дослідження. Якщо він чистий, то подальшого лікування не буде потрібно. Якщо ж кліщ переносник небезпечних захворювань, то своєчасне виявлення – гарантія винятку важких наслідків.

Симптоми після укусу кліща на наступний день

У разі якщо людина вчасно не помітив поразки кліщем і не звернув увагу на перші симптоми, які запросто можна сплутати з втомою, то на наступний день стан може погіршитися значно. Окремо симптоми схожі на перші ознаки застуди, проте варто пам’ятати, що сукупність таких чинників може говорити саме про укус кліща. На що звернути увагу?

По-перше, температура тіла підвищується до 38 градусів. При цьому у людини починається тахікардія (число ударів серця понад 60 разів на хвилину), а тиск знижується. По-друге, можна відзначити наявність шкірних висипань та свербежу. По-третє, збільшуються лімфовузли.

У рідкісних випадках можуть додатися і додаткові симптоми: Сильні головні болі запамороченні; Блювота і нудота; Ускладненість в диханні; Галюцинації.

Якщо відразу ж після укусу піднімається температура, то це може говорити про розвиток алергічної реакції на слину. Якщо температура тримається протягом тижня, то це може бути ознакою інфекційного ураження.

Симптоми укусу кліща енцефалітного

Кліщовий енцефаліт – вірусне захворювання, що вражає нервову систему. При несвоєчасному лікуванні можуть виникнути плачевні наслідки. Захворювання прогресує дуже швидко. Вже через 1,5 тижні після укусу можуть бути вражені рухові нейрони спинного мозку, сіра речовина головного мозку, що в результаті призведе до паралічу окремих груп м’язів. Після того, як хвороба охопить весь головний мозок, людина може відзначити наступні симптоми: головний біль; непритомність; порушення роботи серцево-судинної системи; підвищена збудливість; проблеми з травною системою; підвищення температури тіла до 40 градусів.

Ускладнення даного захворювання призводять до млявого паралічу верхніх кінцівок. Відсоток летального результату залежить від країни світу. У Європі цей показник не перевищує 2 відсотків. У країнах Далекого Сходу він становить 20%. Летальність настає через тиждень після поразки.

При захворюванні лайм-бореліоз

Лайм-Бореліоз – захворювання інфекційного характеру, що вражає роботу серця, нервової системи і опорно-рухового апарату. Переносником вірусу є кліщ. На місці укусу червоніє шкіра. При цьому пляма швидко росте. Як правило, її діаметр становить близько 10 см, але в деяких випадках вона може скласти і 60 см. У плями неправильна форма і запалений край трохи підноситься над рівнем шкіри. Без лікування пляма тримається близько 3 тижнів, після чого зникає.

Через місяць відзначаються симптоми ураження серцево-судинної і нервової системи, виникають болі в суглобах. Стан людини відповідають стану на початковій стадії простудного захворювання: голова біль, м’язи ломить, слабкість і втома, а також болі в горлі. До всього цього додаються симптоми з боку неврології – параліч, втрата слуху, безсоння. Ускладнення даної хвороби досить рідко стає причиною смерті.




реклама у Нововолинськ