Купивши по УБД квиток в нововолинський автостанції до Володимира-Волинського на київський автобус Мирослав Никитюк був облаяний водієм автобуса за номером АА4702НР за те що АТОвець придбав пільговий квиток, аргументувавши тим, що хлопець занадто молодий для бійця АТО, що таке посвідчення можна придбати на кожному кроці.
Мирослав викликав диспечора, якого водій також облаяв.
https://vk.com/civilcorps_azov_novovolinsk?w=wall-213..
СКАРГА
НА ПРОТИПРАВНІ ДІЇ ПЕРЕВІЗНИКА
До Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки
в особі Заступника начальника управління – начальника відділу
державного контролю та нагляду за безпекою на автомобільному
та міському електричному транспорті –Зелінського Сергія Андрійовича
03083, м. Київ, проспект Науки, 57.
Від Никитюка Мирослава Леонідовича
44700, Волинська обл., м. Володимир – Волинський, вул Ковельська, буд.112, кв. 2,qwertyupa@ukr.net
СКАРГА
НА ПРОТИПРАВНІ ДІЇ ПЕРЕВІЗНИКА
30 жовтня 2016 року між мною Никитюком Мирославом Леонідовичем і перевізником ФОП Новіковим Леонідом Аркадійовичем, адреса офісу суб’єкта господарювання: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 16-22, було укладено договір перевезення пасажирів на автобус Нововолинськ – Київ до пункту призначення Володимир – Волинський. Доказом цього є квиток. (додаток №1). За декілька хвилин до відправлення з автостанції міста Нововолинська автобуса Нововолинськ – Київ, марки «Наполеон», номерні знаки АА 4702 НР (додаток №2) я ввійшов в даний транспортний засіб, показавши білет і посвідчення учасника бойових дій. (додаток 1).
Водій даного транспортного засобу Ставський відмовив в праві на пільговий проїзд мені учаснику АТО. Відмова грунтувалась на суб’єктивному упередженому ставленні до мене як молодої людини, мовляв: «подивись на себе, який з тебе боєць», «синок», «брехун», «таке посвідчення на кожному кроці продається…» і т.д. В результаті протиправних дій водія було порушено ряд моїх прав передбачених чинним законодавством, а саме:
п. 7 ч. 1 ст. 12 Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» :
Учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги:
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
п. 1. ч. 1 ст. 911 Цивільного Кодексу України:
1. Пасажир має право:
1) одержати місце у транспортному засобі згідно з придбаним квитком;
Стаття 37 Закону України «Про автомобільний транспорт»:
Пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Ч. 1,2,5 статті 1187 Цивільного кодексу України:
Стаття 1187. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки
1. Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
2. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
5. Особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
Вищезгадані порушення тягнуть за собою відповідальність згідно п. 1. ч. 1 ст. 60 Закону України « Про автомобільний транспорт» :
За порушення законодавства про автомобільний транспорт до
автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за:
безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира –
штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів
громадян;
Керуючись вищевикладеним прошу вжити визначені законом заходи для відновлення мого порушеного права.
Прошу надати відповідь на моє звернення протягом 30 днів згідно ч. 1. ст. 20 Закону України «Про звернення громадян». Відповідь прошу надати як на адресу мого зареєстрованого і фактичного місця проживання так і на електронну адресу.
09. 11. 2016 р. Никитюк М. Л.
Додатки:
1. Додаток №1 – фотогрфія посвідчення учасника бойових дій і квиток.
2. Додаток № 2 – фото автобуса.
#ЦК_Новини #Цивільний_Корпус_Азов #Волинь #Нововолинськ #Образа#Водій_Хам