Конфлікт між прихожанами, які вирішили перейти з московської до української парафії, та священиком, який не підтримав волю громади, вирішував Апеляційний суд Волинської області вчора, 24 червня. Справу про незаконне захоплення храму закрили на користь громади, – повідомляє інформаційне агенство «Волинські Новини»
Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини інформувало про те, що церкву в селі Грибовиця Іваничівського району вирішили перевести Свято-Покровську церкву в УПЦ КП. Зауважимо, що раніше у церкві правив священик Московського патріархату. Згідно з результатами сільських зборів 29 листопада 2015 року вирішили передати релігійну споруду Київському патріархату. А вже у грудні 2015 року року в сільському храмі вперше відправили службу священики Київського патріархату.
Проте священик, Ігор Маргіта, у якого залишилося з усієї громади лише п’ять прихожан, вирішив спробувати повернути все назад. Отож, правоохоронці відкрили кримінальну справу щодо незаконного захоплення церковної споруди громадj. УПЦ. Таким чином, панотець виступив позивачем проти його ж колишніх прихожан. Ще 21 січня Апеляційний суд Волинської області задовольнив скаргу парафіян Свято-Покровського храму села Грибовиця Володимир-Волинської єпархії на постанову Іваничівського районного суду, згідно з якою, кримінальна справа мала бути закрита.
Зі слів панотця, прихожани змінили парафію і змушували його також перейти до церкви Київського патріархату.
«Коли я відмовився, мене вигнали з храму, на який у мене є чинний охоронний договір, навіть не давши забрати церемоніальні атрибути. Тепер я змушений правити службу у себе в будинку». – скаржиться священник.
Прокурор у цій справі, додав що тих п’ять прихожан, які залишились у панотця, та та не перейшли разом з громадою до УПЦ КП, цілком поміщаються в церковній хаті.
Своєю чергою, головуючий суддя вияснив істину причину невдоволення священика, «Не дивлячись на духовний підтекст, у справи є цілком матеріальна суть – церква».
А оскільки церква – це державна власність, та пам’ятка архітектури, то належить вона громаді. Саме так постановив суд.
Довідково. Конфлікт між прибічниками УПЦ-КП і вірянами УПЦ розгорівся 20 вересня. Тоді дійшло до шарпанини і скандалу просто у храмі. Після публічної сварки православний храм на вимогу правоохоронців закрили та опечатали.
Нагадаємо, 16 червня Рада ухвалила звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній церкві в Україні. А вже 22 червня Вселенський патріарх отримав звернення з проханням про незалежність української церкви від РПЦ.