Головна Влада Селищна рада Жовтневого не підтримує перейменування

Селищна рада Жовтневого не підтримує перейменування

180
0

Позачергова сесія селищної ради 21 січня може прийняти звернення до Верховної ради України із проханням залишити назву. Про це йдеться на офіційному сайті ради.

“17 січня відбулися громадські слухання щодо перейменування. Прийшли 60 людей, частина навіть не дочекалась закінчення, а 35 чоловік проголосували за назву “Шахтарськ”. Безумовно, така думка не може бути рішенням усієї громади; до того ж, близько сотні людей звернулися до депутатів з обуренням – усі хочуть залишити стару назву. Оскільки поле для дискусії є, а думка громади для нас – закон, ми ухвалимо аргументоване звернення до Верховної ради України”, – розповів селищний голова Олександр Топорівський.

Текст звернення, яке хочуть прийняти на сесії:

Верховна рада України,
Український інститут національної пам’яті
народний депутат України Гузь І. В.

Жовтневої селищної ради


ЗВЕРНЕННЯ
щодо збереження назви селища Жовтневого

Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах, зокрема, народовладдя, законності, гласності, поєднання місцевих і державних інтересів, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб (ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Селище міського типу Жовтневе найменоване рішенням виконкому Волинської обласної ради депутатів трудящих 15 жовтня 1956 року, про що йдеться в тексті рішення (додаток 1 – архівна виписка): «Віднести до категорії селищ міського типу поселення шахт № 6 і 7 Іваничівського району, присвоївши селищу найменування – Жовтневе. Селищну раду іменувати Жовтнева».

На підставі п. 8 ст. 7 ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Верховна Рада України у тримісячний строк, який обчислюється з дня закінчення строку, визначеного пунктом 7 цієї статті Закону, приймає рішення про перейменування населених пунктів та районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, з урахуванням пропозицій, поданих Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті».

Рішення обласного виконкому про найменування селища не містить мотивувальної частини, яка б вказувала на те, що селище Жовтневе найменоване на честь так званої Жовтневої революції. Селище Жовтневе найменоване в жовтні, і саме від назви цього місяця походить назва селища.

До того ж, для громади селища найменування селища 15 жовтня 1956 року є історичною подією; жоден житель селища не пов’язує назву «Жовтневе» із так званою Жовтневою революцією. На підставі викладеного вважаємо, що назва селища Жовтневого не містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, а тому не підлягає перейменуванню.

Сесія селищної ради, враховуючи вимогу громади, звертається до депутатів Верховної ради України із проханням зберегти назву селища Жовтневого.

Український інститут національної пам’яті просимо виключити смт Жовтневе м. Нововолинська з переліку населених пунктів, які підлягають перейменуванню.




реклама у Нововолинськ