Джерело: Нововолинська міська рада
Громадські обговорення були організовані Нововолинською міською радою та проходили у період з 14.11.2023 по 13.11.2024 року (включно). Відповідне інформаційне повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Нововолинської міської ради.
У зв’язку з продовженням дії постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Указу Президента України від 24.02.2024 року №2102-ХІ «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), пропозиції та зауваження учасників громадського обговорення приймалися у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника на пошту: 45400, Волинська область, Володимирський район, місто Нововолинськ, проспект Дружби, 27 (Управління освіти Нововолинської міської ради Волинської області) та електронну адресу: education@nv-osvita.gov.ua. протягом року з дати опублікування повідомлення про проведення громадського обговорення. Повідомлень на пошту управління освіти у даний період не надходили.
29.11.2024 року у Нововолинській міській раді відбулася зустріч за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, начальника управління освіти Нововолинської міської ради, заступника та спеціалістів управління, селищної голови та представників громадськості, де проаналізовано перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу закладу освіти, узагальнено подані коментарі, пропозиції та зауваження присутніх. У ході обговорення було наголошено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (ст.19 Конституції України).
Учасникам обговорень надано демографічне, соціальне та економічне обґрунтування та роз’яснено законодавчі особливості:
– ст. 66 Закону України «Про освіту»: «право засновувати заклади освіти, реорганізовувати і ліквідовувати їх, забезпечувати їх діяльність та розвиток надано міським радам». Нормі цієї статті відповідає положення статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», відповідно до якого «рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники)».
– відповідно абзацу 2 частини 1 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» «мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства».
Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги.
Низкиничівська гімназія призупинила свою діяльність відповідно до рішення виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 31 серпня 2022 року «Про призупинення діяльності Низкиничівської гімназії ім. Андрія Комаристого Нововолинської міської ради».
У абзаці 1 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» встановлено, що «у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти». Учні закладу продовжили здобуття освіти у закладах громади. Педагогічні працівники працевлаштовані у заклади загальної середньої освіти Нововолинської міської територіальної громади. У зв’язку із вторгненням рф в Україну кількість дітей у селі Низкиничі ще зменшилася.
Пропоноване рішення зважене, в першу чергу, логістичним аналізом: у максимально доступному радіусі школи, яка виводиться з мережі, є інші, більш комфортні заклади. А вся сформована таким чином мережа освітніх закладів нашої громади є оптимальною і такою, що забезпечує всі мікрорайони міста гарантованими освітніми послугами. Отже, прийняття проєкту рішення, винесеного на громадське обговорення є важливим та необхідним управлінським кроком, який створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері освіти, поліпшення освітнього процесу, зменшить матеріальні витрати, пов’язані з неефективним функціонуванням закладів загальної середньої освіти, має під собою соціальні та економічні підстави. Відповідно до постанови КМУ від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» процедура громадського обговорення витримана організатором у повному обсязі.