Головна Новини Нововолинська “Київський десант”: шахтарів підтримали нардепи та профспілкові діячі

“Київський десант”: шахтарів підтримали нардепи та профспілкові діячі

218
0

Сьогодні задовго до анонсованої зустрічі в Палаці культури очільник Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець та народний депутат Павло Кишкар з іноземними гостями відвідали шахту № 9 та недобудовану десяту копальню.

На “десятій” директор “передпускової дирекції” Петро Солоп та представник компанії-держзамовника Віктор Дук розповіли про історію будівництва, стан на сьогодні та перспективний план; щоправда, про реальні цифри говорити боялися: ціни на матеріали постійно ростуть. Керівники в один голос запевнили, що шахта обов”язково буде прибутковою й підкреслили те, що на копальні застосовані новітні технології, особлива увага – до питань безпеки праці.

Павло Кишкар наголосив, що найгострішим питанням зараз є проведення незалежного міжнародного аудиту підприємства, а згодом – і запровадження онлайн-бухгалтерії. Без цих аспектів, як сказав нардеп, сподівання навіть на добудову копальні можна похоронити.

На шахті № 9 дискусія перейшла на побутовий рівень: працівники обурювалися скороченнями, корупцією при проходженні медоглядів та відсутністю елементарних умов праці. Робітники їздять на роботу своїм транспортом, форму та засоби захисту купують за свій кошт, заробітну плату отримують із шаленими затримками. Вкотре звинуватили у бездіяльності профспілковий комітет. Київські гості пояснили, що всі порушені питання стосуються керівництва шахти і вирішувати їх треба на його рівні; натомість завдання нардепів зараз – зберегти діючі копальні.

Відкрита зустріч у Палаці культури, яка задумувалась у форматі “запитання – відповідь”почалась із промов-підводок: аудиторії (майже всі – шахтарі) гості вкотре пояснювали, що для досягнення мети потрібно об”єднуватись; на зустріч прибули нардеп Ігор Гузь та міський голова Віктор Сапожніков.

Нардеп Павло Кишкар пояснив, що для того, аби бюджетні кошти надалі надходили на підтримку копалень, потрібно змінити принципи господарювання: відкрити бухгалтерію, вирішити питання щодо збуту вугілля і найголовніше – документувати всі факти незаконного збуту вугілля. У припиненні корупційних схем нардеп обіцяв сприяти особисто.

Голова Незалежної профспілки шахтарів Михайло Волинець закликав шахтарів підтримати страйк 28 січня в столиці під Кабміном. “Яценюк повинен все-таки почути шахтарів, але нам потрібно об”єднатися”, – сказав Волинець.

Директор програми Центру Солідарності АФП-КВП в Україні та Білорусі Трістан Масат та представник Центру солидарності Американської федерації праці Боб Філдінг наголосили, що шахтарям не варто очікувати від когось дива, але й розчаровуватися теж не треба. Профспілки, – зазначили гості, – дієвий механізм обстоювання інтересів та впливу на керівництво шахти, а за чисельної підтримки – ще й фактор тиску на міську та обласну владу.


Нардеп Ігор Гузь вкотре запевнив, що лобіюватиме “шахтарське” питання в парламенті та Уряді аж до винесення на розгляд парламентарііїв питання про відставку Міністра палива та енергетики Демчишина.

Міський голова Віктор Сапожніков поскаржився, що його в Уряді ніхто не чує й просив нардепів організувати йому зустріч із Прем”єром Арсенієм Яценюком. Павло Кишкар натомість сказав, що, очевидно, Сапожніков жодного разу не просив про зустріч, адже засідання Уряду є відкритими й немає нічого легшого, ніж організувати таку зустріч. Нардеп відзначив, що питання не в зустрічах, а в новому підході до використання державних коштів. “Дивіться, чим відрізняється ваша і наша психологія, пане мере: я живу в реальному житті”, – сказав Кишкар.

Як усе було – дивіться згодом на відео; повні відеоверсії подій з”являться на нашому сайті найближчим часом. Будьте з нами!

Повна відеоверсія зустрічі в Палаці культури: http://nvip.com.ua/node/67349

Зустріч на шахті 9: http://nvip.com.ua/node/67351




реклама у Нововолинськ