Складна ситуація в нашому місті, яке перебуває на межі соціального вибуху, на вустах у багатьох. Але результат поки невтішний: за будівництво шахи № 10 держава боргує 36 мільйонів гривень, а діючі шахти погрожують закрити, – пишуть “Волинські новини”.
Власне, нововолинські шахтарі у зверненні до голови Волинської ОДА рішуче переконують, що готові відстроювати свої інтереси. Вони вимагають передбачити у Державному бюджеті 2015 року кошти на добудову 10-ї шахти, залишити фінансування ДП «Волиньвугілля» на рівні 2014 року, відтермінувати закриття 1-ої та 9-ої копалень до часу введення в експлуатації 10-ї «Нововолинської» шахти.
Натомість Волинь, кажуть, в уряді не надто чують. Так принаймні каже народний депутат Ігор Гузь. Нагадаємо, він повідомив, що місто гірників – у надзвичайно скрутному становищі. І урядовці відхилили пропозицію провести виїзне засідання.
Натомість голова облдержадміністрації Володимир Гунчик переконує, що 24-25 грудня під час робочої поїздки до Києва спробує достукатися до міністрів уряду. А ось депутатські потуги підняти питання називає «слабкими».
«Давайте ми задамо питання: я знаю що робити, а що роблять народні депутати? Вони що – інформбюро, прес центр? 24-25-го грудня об’їжджатиму всі міністерства. Моя позиція така: до запуску 10-ї шахти всі волинські шахти мають працювати. Ви знаєте, чому зараз обмеження по електроенергії? В нас немає вугілля, а ми хочемо зупинити шахти, і піти в сепаратистів купувати вугілля. Позиція наших депутатів поки що слабка. Я думаю, що вони, відверто кажучи, ще не ввійшли в курс справи. Наші депутати вже повинні були на трибуні стукати туфлем і казати: «Хлопці що ви робите?». Львів’яни більш агресивну позицію в цьому плані займають. Позиція ОДА в цьому питанні чітка. Але якщо вона буде підтримана колективом, депутатами, місцевою владою – до нас хтось дослухається. А так: констатація факту, і 5 тисяч людей залишаться без роботи. А в Нововолинську буде соціальний вибух», – каже очільник облдержадміністрації.