І хоч офіційних результатів виборів до Верховної ради ще немає, втім на усіх мажоритарних округах Волині вже відомі переможці. Найцікавішим за кількісним та якісним складом кандидатів цьогоріч став 19-й Володимир-Волинський округ. Якщо в решті округів простежувалась послідовність у виборі кандидатів-мажоритарників, то у 19-му цього не було.
На старті кампанії позмагатися за депутатський мандат виявилося 15 кандидатів. Згодом Сергій Ковальчук, який запам’ятався усій Волині плакатом у підтримку Віктора Януковича, вивішеним на своєму офісі в центрі Володимира-Волинського, від участі у перегонах відмовився. Натомість, в окрузі, окрім ще нині діючого нардепа від ВО «Свободи» Євгена Мельника, виявили бажання поборотися за потрапляння у парламент доволі цікаві персони.
Несподіванкою для усіх стало те, що «Народний фронт» висунув по 19-му округу Ігоря Гузя, який на минулих парламентських виборах балотувався по Ковельському округу і програв Степану Івахіву з різницею лише у 500 голосів.
Ігор Гузь включився у передвиборчу кампанію найперше з усіх кандидатів, мав найбільшу кількість агітаційної продукції та зумів вдало маніпулювати на тому, що він підтримує Блок Петра Порошенка. Логотип президентського блоку він почав використовувати на своїх бігбордах раніше за Євгена Мельника. Хоча той і був єдиним узгодженим кандидатом від Блоку Петра Порошенка та ВО «Свобода», але перемога дісталася не йому.
Серед запеклих борців за депутатський мандат були самовисуванці Костянтин Зінкевич, Микола Юнак, Юрій Гупало та кандидат від Радикальної партії Віктор Ярема.
Згадати минуле і спробувати пройти до парламенту ще раз захотів і сімдесятирічний екс-народний депутат від цього округу, генерал СБУ Олександр Скіпальський.
Також не зрозуміло, з яких причин щастя на 19-му окрузі шукав і екс-міністр юстиції Сергій Головатий.
Спробував свої сили у парламентських перегонах висуванець від ВО «Батьківщина», голова Володимир-Волинської районної ради Андрій Оніщук.
Власне, ж результати виборів показали, що виборці 19-го округу голосували не так за кандидатів, як за партії, які вони репрезентують.
Переконливу перемогу здобув Ігор Гузь з результатом 30,69%. За ним на другому місці опинився волонтер Костянтин Зінкевич з результатом 17,13%. В трійку лідерів потрапив і Євген Мельник з результатом 10,72%. Микола Юнак набрав 9,15% голосів, Юрій Гупало – 8,25%, Віктор Ярема – 7,38%, Андрій Оніщук – 6,89%.
Відзначилися ці парламентські вибори на окрузі і рекордно низькою явкою виборців.
Лише 65% зареєстрованих прийшли на виборчі дільниці. У травні на президентських виборах явка становила понад 70%. Певно, тоді свою роль відіграв Майдан, війна на Сході та енергійні заклики обрати президента в один тур. Вибори до Верховної Ради також називали важливими і доленосними, але, як показують результати активності виборців, переконало це не всіх.
Загалом 19-й округ ще раз продемонстрував чітку послідовність у двох напрямках – тут ніколи двічі не обирають одного й того ж самого депутата і тут завжди обирають заїжджих кандидатів від опозиційних сил. Виняток був лише один і то – в далекому 1998 році, коли нардепом від цього округу став його жительВалерій Діброва. Всі решта депутатів як Сергій Слабенко та Євген Мельник виграли на хвилі опозиційності і в окрузі на момент виборів не проживали. Тож, нинішній переможець Ігор Гузь лише повторив їх успіх.