Про це йдеться у відповіді міністерства енергетики та вугільної промисловості на звернення волинських депутатів, – повідомили IA ZIK у прес-службі облради.
У Києві зазначили, що бюджетом на цей рік не передбачені бюджетні асигнування за програмою «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств».
«На жаль, призупинення фінансування за рахунок коштів державного бюджету перехідних з минулого року будов призводить до вкрай негативних наслідків у будівництві об’єктів вугледобувних підприємств. Насамперед, це стосується по-перше – утримання загальношахтних об’єктів шахти-новобудови № 10 «Нововолинська» у безпечному стані (вентиляція, водовідлив, підйоми, котельня), по-друге – витрати на охорону поверхневих об’єктів незавершеного будівництва (баштові копри, вентиляційні установки головного провітрювання тощо). І головне – соціальний фактор, пов’язаний з необхідністю виплати заробітної плати працівникам підрядних шахтовуглебудівельних підприємств, які задіяні на розпочатих в минулі роки будовах», – йдеться у відповіді.
Крім того, в майбутньому розконсервація об’єктів незавершеного будівництва, відновлення будівельних майданчиків після тривалої зупинки призводить до необгрунтованих витрат та збільшенню вартості будівництва, що не враховано в проектно-кошторисній документації.
«Міненерговугілля разом із іншими центральними органами виконавчої влади у цей складний для держави час вишукують можливі шляхи відновлення у поточному році фінансування будівництва об’єктів вугледобувних підприємств», – пише перший заступник міністра Юрій Зюков.
На його думку, перерозподіл бюджетних коштів між бюджетними програмами, передбаченими Міненерговугілля на розвиток вугільної галузі. По-друге, при коригуванні державного бюджету на 2014 рік передбачити бюджетні асигнування за бюджетною програмою КПКВК 1101200 «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств».
«По-третє, фінансування «Інвестиційного проекту будівництва шахти № 10 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» (коригування) 1-а черга будівництва потужністю 450,0 тис. тонн вугілля на рік» за рахунок кредитних коштів, залучених під державні гарантії. Після затвердження Урядом відповідного Порядку надання державних гарантій, інвестиційний проект візьме участь у відборі проектів соціально-економічного розвитку, для реалізації яких залучаються кошти під державні гарантії. Відновлення фінансування у поточному році за бюджетною програмою КПКВК 1101200 «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств» дозволить продовжити будівництво об’єктів 1-ї черги шахти-новобудови та забезпечити заробітною платою всіх учасників будівництва», — пише перший заступник міністра.