Обстежуючи водні об’єкти Нововолинської рибоохоронної дільниці, інспектори виявили поблизу річки Західний Буг в селі Заставне Іваничівського району незначні за площею та глибиною водойми, що утворилися після сходження повеней та паводків. У них залишилося багато молодої риби, яка скоро загине внаслідок висихання водойм.
Щоб цього не сталося, рибу необхідно було виловити і випустити до річки, повідомили у прес-службі Волиньрибохорони. Керівництво Волиньрибоохорони прийняло рішення організувати порятунок риби шляхом переселення її в основне русло річки Західний Буг.
Інспектори рибоохорони спільно з громадськими помічниками, озброївшись любительськими знаряддями лову, тарою для перевезення риби, гужовим транспортом, іншим інвентарем, вирушили 31 серпня 2013 року до зазначених водних об’єктів. Перед початком роботи набрали води у велику бочку на возі, і тоді почали виловлювати рибу.
Улов виливали до великої бочки, а потім цю бочку везли до річки, де перекидали у воду. Випущена риба спочатку крутилася біля берега, збиваючись у зграйки і виблискуючи спинами прямо на поверхні річки. Щучки, випущені разом з усіма, вже починали полювати на своїх товаришів по полону.
Спеціалісти сектору іхтіології та регулювання рибальства підрахували, що за кілька годин роботи врятували близько півтори тисячі особин різних видів риб – щука, карась сріблястий, окунь, плітка та інші.
Довідка. Волинь – одна зі найбагатших в Україні на водні ресурси областей. Одних тільки річок у нас 137, озер – 268, та значна кількість штучно створених водних об’єктів. Це робить наш край надзвичайно сприятливим для риболовлі і відпочинку на воді. Рибалку на Стиру та Прип’яті, менших річках та озерах приваблює тисячі місцевих жителів, постояти з вудкою чи спінінгом на річках полюбляє і багато громадян, які приїздять до нас і з інших областей.
За матеріалами Волинських Новин