Згідно з відповідями начальника Нововолинської міської СЕС В. Мельника № 18.02-06294 від 21.08.2013 та завідувача відділом Л. Коновалюк № 9.07.2-4508 від 21.08.2013 року, однозначно – ні. Принаймні в будинках №№ 2 і 4 по проспекту Дружби. Про що я давно здогадувався.
А ось згідно з відповіддю № 694 від 12.08.2013 від начальника Нововолинського «Водоканалу» В. Озімчука – цілком можна.
Кому я повинен вірити?
Звичайно ж начальнику СЕС, державна організація якого веде контроль за якістю питної води на всій території нашого міста. Яка не залежить ні від кого і не довіряти котрій я не маю жодних, ані найменших підстав.
З іншого боку, «Водоканал» є абсолютним монополістом на ринку постачання питної води. Він напряму підкоряється міській владі й зовсім не зацікавлений в увазі громадськості до свого заплямованого іржею комунального мундира.
Особливо перед Днем міста. У часи переможних реляцій під «гіп-гіп ура!» міської влади про власні значні успіхи та здобутки на ниві боротьби з бідністю, безробіттям і наркоманією на тлі задекларованої неодноразово «прозорості дій» владного чиновництва. І скандального завершення ремонту скверу і скульптури «Воїну-прикордоннику – слава!» біля кафе «Міраж». Та, як вбачається, впертого протиставляння амбіцій владного чиновництва стосовно думок і переконань значної (якщо не переважної більшості) частини територіальної громади Нововолинська.
Словом, вода в цих будинках – технічна. Що нарешті підтвердила документально компетентна контрольна організація. А щодо запитання в заголовку публікації, скажу відверто: я не знаю. Потрібні численні лабораторні дослідження якості води по кожному окремому будинку в місті, як бактеріологічні, так і хімічні. І в яких живуть такі самі люди, як я та мої сусіди та щодня споживають, хотілося б думати, чисту, як гірський кришталь, воду із артезіанських свердловин Іваничівщини.
Документи додаю.
Анатолій Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськ
Відредагував Alex_ini